| BiancaBiia27 a întrebat:

Heey! am o intrebare...am auzit ca se poate decolora parul fara sa il ard cu ceva lamaie si ceai de menta.As vrea sa il colorez cu nuantator dar pe saten nu prea se vede nimic in afara de violet de gentiana care imi pateaza toate hainele, am gasit un site care are diferite combinatii de nuantator facut acasa si destule nuante(baby blue turcoaz etc)help plz dau funda!

Răspuns Câştigător
| denisa1213 a răspuns:

Incearca asta: toarna intr-un pahar de plastic o sticla intreaga de albastru de metilen si amesteca bine. intre timp pune apa intr-un lighean si toarna culoarea apoi inmoaie-ti parul acolo depinde pana unde vrei sa il vopsesti astepti 2-3min iar cand il scoti astepti sa se usuce dar ATENTIE! sa nu il usuci cu uscatorul deoarece va sarii peste tot vopsea! succes!

3 răspunsuri:
| denisa1213 a răspuns:

Incearca asta: toarna intr-un pahar de plastic o sticla intreaga de albastru de metilen si amesteca bine. intre timp pune apa intr-un lighean si toarna culoarea apoi inmoaie-ti parul acolo depinde pana unde vrei sa il vopsesti. apoi astepti 2-3min. pana se usuca dar ATENTIE! sa nu il usuci cu uscatorul deoarece va sarii peste tot vopsea! succes!

| BiancaBiia27 explică (pentru denisa1213):

Multumesc :*

| denisa1213 a răspuns (pentru BiancaBiia27):

winking