| l0riiii a întrebat:

am nevoie de un raspuns cat mai repede, va rog! :*. parul meu esti saten si des si intins. si as vrea sa il fac ondulat cam asa : sau asa :http://www.google.ro/......tp?/imgres r:5, s:0. eu, cu ondulatorul mi l-am facut dar mi-a iesit asa : http://ro.hairdresser-models.eu/galerie/coafuri/ondulato are-de-par.html. si nu imi place. imi puteti spune va rog frumos cum sa il fac?:*. multumesc mult :*

5 răspunsuri:
| gica99 a răspuns:

Pai. cu o zi inainte trebuie sa te speli de 2 ori cu sampon pe par si cand parul este un pic umed dal cu putina ceara de par sau fixativ pe fiecare suvita in parte( suvite mici) apoi infasoarale pe fiecare pe bigudiuri cat mai mici... puneti o caciula mare pentrua nu se desface in timpul noptii...a2a zi desprindeti suvitele si da-le cu inca un strat de fixativ( nu le pieptana cu peria altfel se vor duce buclele)

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna
Din cate observ, in prima imagine, doar pe o parte e facut...pe cealalta mai mult tapat.
Pai,ai putea sa te speli,pe tot parul
Apoi, desparti parul in 2, o parte dai cu spuma,de la kallos (e f buna) si cu uscatorul il usuci,dar il " fofolocesti" in timp ce il usuci( ca si cum l-ai incurca). Dupa,prinde cu un pinc pentru par,(un coc,din partea cu spuma).Si cealalta parte
: fa-ti vreo doua codite,si dupa ce le despletesti,tapeaza parul (ca si cum l-ai descurca,doar ca il tapezi, adica dai cu peria invers.)
Apoi desfaci parul cu spuma si prinzi o bentita hippie, ca in prima poza.

| AnneBre a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

(Scuze dar nu aveam casuta)
Pai mie una mi se pare ca al doi lea stil de par este mult mai frumosthinking
Cel putin asta e parerea mea

| PamfleticaTotHellenne a răspuns (pentru AnneBre):

Ambele sunt dragute!

| AnneBre a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Da, sunt dragute. Doar ca mie al doi lea onduleu mi se pare mai frumoshappy
Oricum gusturile nu se discuta