| Blackcat696210 a întrebat:

Hei TPU, ca sa devin model ce trebuie sa fac, stiu ca trebuie sa arati bine in primul rand, inaltimea mai depinde. Dar firme de modeling in Romania exita, pentru modele de la 14-15-16 ani in sus, vreau mai multe detalii despre asta adica eu vreau sa fiu mai mult pe partea de photo-shoting am inteles ca nu trebuie sa fii asa inalta, dar trebuie sa fii fotogenica.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, inaltimea este conditie eliminatorie. NU se primesc fete care au mai putin de 1.70m!
In industria modelingului, la 1.70 esti conderata foarte micuta de inaltime!
Uite aici:
http://www.gandul.info/......a-13011272

Sa nu fii grasa, sa nu fii cracanata, sa nu ai cicatrici sau nasul stramb samd.
Uite aici:

Criterii eliminatorii:
Modele fete: peste 13 ani si 1, 70m
Modele baieti: peste 16 ani si 1, 82m
Hosting: peste 1, 70m

sursa: https://www.facebook.com/PresidentModels/posts/1332325933453414

Deci, daca nu ai peste 1.70m eu spun sa-ti iei adio pana mai cresti, ca nu-s euita nimeni la tine, nici nu te asculta./

| DovleacTurbat a răspuns:

Vezi ca-s multe "fime de modeling" pe la noi care le trimit pe "modele" prin Anglia, Elvetia, Germania.

| Blackcat696210 explică (pentru Violleta2022):

Am 2 rude de 1, 65 m care sunt foto modele