| BruneTTe a întrebat:

Cand incerc sa ma fac cu o oja deschisa la culoare (galben,verde pastel,albastru pastel) mereu imi iese aiurea pe la margini, lucru care nu se intampla in mod normal dupa ce ma dau cu un lac normal ca si culoare (mai inchis).
E drept ca dupa un timp de stat cu mainile in apa calda, marginile in plus cad dar unghia tot nu arata asa bine cum ar trebui sau cum arata in mod normal daca ma faceam cu o culoare mai inchisa.
Si voi patiti asta? Ce pot sa fac sa iasa bine? Sa pun ceva ulei de cuticule pe margini? Hmmm thinking

Multuuu!

8 răspunsuri:
| Alisayer a răspuns:

Eu tot patesc asa, dar stii ce fac? Dupa ce imi vopsesc unghiile, iau un betisor cu vata ( de urechi) il inmoi in solutie de curatat oja si usurel sterg ce este in plus.Cu betisorul cu vata nu risti sa stergi si din unghie, pentru ca capatul lui este micut si poti sterge usor urmele de oja din jurul unghiilor. Sper ca te-am ajutat.Te pup.

| CarlaElena a răspuns:

Ai putea sa te duci la mama ta sa te invete sa te faci la unghii daca nu vrei sa iti tai cuticulele in fiecare saptamana.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt creioane speciale pentru curățarea ojei de pe margini, surplusuri la Oriflame, Avon.
Pa, pa.

| BruneTTe explică (pentru CarlaElena):

Hei hei rolling on the floor))) am 20 de ani rolling on the floor
Pfff, ce m-ai amuzat. Poate o invat eu pe mama.
Nu e chestia ca nu stiu sa ma fac, e faza ca NUMAI cu lacuri extrem de deschise imi iese acolo la contur cam uratel.Mersi oricum.
O seara faina laughing

| CarlaElena a răspuns (pentru BruneTTe):

Mie mi-ai dat impreia ca ai vrei 6-7 ani, asa. Scuze...

| BruneTTe explică (pentru CarlaElena):

6 ani are facultatea de medicina pe care m-am apucat sa o fac. Eu, slava domnului, am mai multi.
Hai ca nu-mi plac ironiile. O seara faina oh go on

| SheWasHere a răspuns:

Buna.
Ai putea ca inainte sa aplici oja sa inmoi cu putin ulei de ricin imprejurul unghiilor, atunci cand gresesti si treci pensula peste margini, oja nu se va mai usca pe piele si o vei putea sterge cu usurinta.
Iar in privinta culorii, eu am constatat ca asa se intampla la toate ojele deschise, indiferent de marca. Singura solutie ar fi sa aplici mai multe straturi (aplic si 4 uneori sad ). Necesita timp si rabdare, dar rezultatul este ca pe sticluta iar rezistenta ojelor pe masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Găseşti creioane speciale la Avon, Oriflame.
Te pup!