| Gabrielaa90 a întrebat:

Heiibig grin Ieri m-am vopsit bruneta si nu'mi place cum imi sta.Parul meu natural este saten, daca m'as decolora as reveni din nou la culoare de inainte? Ce decolorant imi recomandati?

15 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cel mai bine mergi la salon pentu asta. La decolorare iti poti arde parul foarte rau. Tot la salon o sa folosesasca produse profesioanle potrivite pentu fiecare tip de par.

| AndraNicoleta a răspuns:

Daca te-ai decolora te-ai face blonda...de fapt un portocaliu d-ala nasol. Mai bine te vopsesti de mai multe ori. Iti iei de fiecare data o culoare cu o nuanta sau doua mai deschisa pana ajungi la culoarea dorita.

Mult succes!

| mona a răspuns:

O sa-ti distrugi parul si nici nu vei reusi sa te decolorezi pentru ca negru greu il scoti

| Elena1234456 a răspuns:

Eu zic sa nu te decolorezi atat de repede, ca parul tau va avea de suferit! Asteapta si tu macar o saptamana!

| Bondarel99 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=S8HOPj98kQE
uita-te la min 6.00, asa o sa ai parul daca te decolorezi. Dupa aceea poti sa-ti bagi un saten inchis.

| LarisaOana a răspuns:

Ewu zic sa incerci la un salon, dar undeva unde esti sigura ca angajatele nu o sa dea gres. Acolo o sa te bucuri de rasfat si sunt mult mai bune produsele lor decat cele pe care le cumparam noi din magazin.

| Nickname1890 a răspuns:

Decolorantul scoate si pigmentul tau natural din par. Vei ramane cu un portocaliu spalacit. Dar vei putea apoi sa te revopsesti cu un saten mai apropiat de culoarea ta naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU te decolora.ai putea incerca sa te speli pe cap in fiecare zi si sa te clatesti cu suc de lamaie diluat in apa, iar apoi cu nuantatoare saten deschis. dupa o perioada de o luna, poti s ate vopsesti din nou o cu nuanta de saten mai deschis, caci oricum la tine nu va prinde ca pe cutie.bafta!
ca un pont-orice sampon pentru volum contine un ingredient care decoloreaza putin.mai usor cu vopsirile prea dese ca in timp afecteaza.

| Gamerita a răspuns:

Daca te decolorezi revii la culoarea naturala. Poti sa te vopsesti castaniu sau un fel de saten ff deschis. depinde cum iti place tie

| dutzaaa12 a răspuns:

Nu,nu este deloc bine cu decolorante.sora mea mi-a povestit ca poti risca sa chelesti daca ai parul sensibil(precum ea)asa ca asteapta vreo 2 saptamani si ia-ti o vopsea mai deschisa.nu te speria daca nu e bine din prima doar sa se mai deschida culoarea apoi poti cauta vopseaua care o vrei tuhappyvezi sa nu te faci iar brunetalaughingsucces

| Malina4 a răspuns:

Nu decolorantul te face blonda iti sugerez o vopsea Pallete satena si totul va fi mai bine oke?

| ghostady2011 a răspuns:

Iti recomand CELEBRUL DECOLORANT "FOARFECA". Nu doar ca iti decoloreaza parul, dar si il face sa straluceasca in lumina becului.

| Gizy a răspuns:

Buna! Daca vei folosi decolorant vei avea parul castaniu spre blond. daca vrei sa ajungi la culoarea ta naturala incearca o vopsea de par similara cu ce-a dinainte!

| Strumfyyy a răspuns:

Nu revii deloc la culoarea ta naturala,din brunet o sa iti iasa unportocaliu morcov culoarea si arata oribil, eu am patit asa, decolorantele ard parul, de ce nu iti place cum iti sta, brunetul prinde bine pe oricine!

| Elizaaaa a răspuns:

Nu e bine deloc. daca te decolorezi culoarea parului tau va fi galben sau alb in alte cazuri. daca vrei sa fii satena din nou trebuie sa te vopsesti satena.