| lolaly a întrebat:

Heii TPU, am o problema intalnita de multe fete: Imi intind parul cu placa zilnic si nu pot renunta la placa pentru ca parul meu este intre un par cret frumos si un par drept, infine cred ca v-ati prins ca daca nu il intind arat ca o oaie O_O. Pana aici, toate bune si frumoase dar zilele aste mi-am prins parul in coada(nu il prind foarte des) si am observat ca mi-a cazut foarte mult par si acum, cand il prind am portiuni in care mi se vede pielea capului (mai mult decat ar trebui). Totusi, tin sa mentionez ca folosesc protectia termica de la Avon. Ce tratamnete sau sugestii imi puteti da? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Placa in fiecare zi major no-no.Cand vei fi in vacanta renunta la placa,tine parul prins in coc. Dupa desciere parul tau este destul de deteriorat.O masca buna ajuta, dar nu face minunile pe care le vrei(sa creasca parul la loc).Nu mai tine parul atat de strans pentru ca atunci cand iti scoti elaasticul din par, smulgi si alte fire de par.Fa-ti un coc lejer si alterneaza inaltime cozii(cand mai sus, cand mai jos).
Nu ai sa mori daca nu vei folosi placa un timp. Daca o tii pe a ta, va trebui sa il tai destul de scurt si atunci sa te vad.

8 răspunsuri:
| Anija a răspuns:

Poti sa folosesti orice tratament...
Problema e ca iti indrepti parul foarte des adica na in fiecare zi, trebuie sa uiti de chestiile alea care indrepta sau usuca parul, asa iti strici parulwinking. poate te va ajuta sfatul meu happy

| Bondarel99 a răspuns:

Foloseste masca asta
http://www.bionatura.ro/......erical.jpg
E pentru par decolorat(adica foarte subtire si distrus) deci te va ajuta cu siguranta sa mai diminuezi din efectele negative ale folosirii placii, eu am parul si decolorat si torturat cu placa si asta ma ajuta mult.

| euu0 a răspuns:

Buna..asa ma indreptam si eu acum cativa ani (zilnic) si mi s-a rarit parul extrem de mult straight face eu zic sa n-o mai faci.fa-te maxim de 2 ori pe saptamana..lasa-ti parul asa cum il ai..eu as vrea sa-l am cret love struck ca drept si-l poate face oricinehee hee cat despre tratament..eu folosesc de la l'oreal e ca un fel de balsam il aplic pe parul umed si imi protejeaza prul cica oh go on mie nu mi se pare nici un produs bun. daca te faci cu placa zilnic si ti-l usuci poti folosi mama tratamentelor tot il vei avea ars si iti va cadeahee hee

| DianaIstratii a răspuns:

Cade deoarece e deteriorat. Cu timpul, va cadea tot.Pai uite, ca tot vine vara si nu e scoala, ai putea renunta putin la placa. Si eu mi-l indrept zilnic, de fapt mi-l indreptam dar acum o saptamana am inceput un tratament, si chiar acum se arata si rezultatele :). Folosesc "MARIEN Hair Serum" :D arata exact asa http://www.medikokozmetik.com.tr/......5%20ml.jpg
Si vreau sa-ti zic ca nu e foarte scump, eu am dat in jur la 70 lei.

| Nico_6399 a răspuns:

Iti recomand masca de la Wella,e f buna cea cu rosu, sau mai era un borcan mare cu placenta de la kallos, am auzit ca e ff bun pentru blonde, asta daca esti blonda(asa am vaz.din rasp. date) Ai putea merge si la un dermato, vede ce ai si iti poate recomanda de prin farmacii.Am mau auzit ca sunt bune pentru parul deteriorat fiolele de la Kerastase. Spor si mai renunta un picut la placa, macar cat faci trat.

| lolaly explică (pentru Bondarel99):

Si de unde as putea cumpara asa ceva?

| Bondarel99 a răspuns (pentru lolaly):

O gasesti mai la orice magazin/supermarket/hipermarket sau farmacie.

| Nico_6399 a răspuns (pentru lolaly):

Nu o gasesti la supermarket cum spune aalbinutza ca e produs profibig grin O gasesti la magazinele unde se vand produse profesionale din orasul tau.La mall de ex. cum e topline.