| Anne07 a întrebat:

Heii TPU! cine stie ce sapunel este bun pentru petele de la acnee? puppy dog eyes astept raspuns :*

7 răspunsuri:
| josephmic a răspuns:

Sapunul cu glicerina e cel mai bun

| Anne07 explică (pentru josephmic):

Si il gasesc la plafar, nu? happy

| Rakanishuu a răspuns:

Dove sau este un gel de dus de la Avon numit Clearskin happy si este bun si pentru fata.

| Anne07 explică (pentru Rakanishuu):

Multumesc happy nu stiu ce sa mai fac pentru a scapa de pete. offf sad

| Rakanishuu a răspuns (pentru Anne07):

Asa pateam si eu, si pe mine m-a ajutat multwinking a da, si alifia de galbene e buna.

| Kriss96 a răspuns:

Sapunele nu prea sunt si nici nu sunt asa bune. Cel mai bine cauta o solutie, o crema sau un gel. De exemplu crema de galbenele face minuni. Intreaba o farmacista daca exista o crema speciala pentru asa ceva. Mie mi-au mai trecut petele si de la cremele pentru pigmenti. Si sa-ti mai spun un truc. Eu am folosit o crema foarte drastica pentru acnee, care mi-a ars cosurile. In urma lor au ramas pete. Asta se intampla la inceputul verii trecute. Cat am fost la mare (2 saptamani) am stat cu fata la soare,indiferent ca voiam sau nu. Razele soarelui tot imi picau pe fata. Si mi s-au vindecat aproape de tot petele. Soarele vindeca! Si vindeca si acneea. Eu mai aveam cateva cosulete, pentru ca trebuia sa-mi vina si menstruatia, si de la soare mi-au trecut de tot. Am ajuns acasa cu fata curata si bronzata. Si de atunci folosesc fond de ten mai putin, ma spal cu sapun anti acnee, gel anti acnee si ma dau cu crema hidratanta dimineata si seara si nu mai am nici cea mai mica problema.

| Anne07 explică (pentru Kriss96):

Multumesc frumos pentru aceste sfaturi minunate :*