| celinemadis a întrebat:

HELPPPPPPP!

buna, am o problema cu "sotia" fratelui meu.
Ma si bucra mult, daca ma ti putea ajuta cu un sfat.

Eu si "cumnata", mea am fost foarte apropiate, pana am prins-o ca se furisa pe la usii, sa uda ce se inatmpla in stanga si indreapta.

Eu stiam, ca ea practica aceasta meserie, devre o doi ani si ceva, dar am ales pacea si linistea, OVER ANY DRAMA, pentru ca stiam ca o femeie, inconstienta, fara coloana verterbrala nu ar putea vreo data, sa isi recunoasca propria greseala.


Dupa atata timp, insfarsit am decis sa o confrunt si sa-i spun, ca nimeni nu i prost, si ca stiu ca ea face lucrul asta de foarte mult timp. laughing Am avut curajul sa-i spun lucrul asta, din cauza unui oufit pe care am vrut sa mi-l cumpar, dar si la cumparat ea mai repede.


inainte ca sa se inatmple asta, Ia m arat outfitul pe care am vreau sa mi-l fac, si imi zice e fain, dar cu juma de gura, Dupa doua saptamani a facut pe dracu in pastru, si la cumparat, si a facut poze cu el si, si a postat pozele pe toate retelele de socializare, ca disperata. Ca eu sa nu mi l mai cumpar.

Pana ca sa se intample asta, ea nu a avut nici cea mai mica idee, ca eu stiu ca ea sta sa asculte, ce se intampla in stanga si in dreapta.

De fapt toata casa stia ca ea practica aceasta meserie. laughing
asta a surpinso si mai mult.


Ma zgariase pe creier, ma dezgusta in ultimul hal prezenta ei. Incepuse sa sa aiba un tupeu atat de infect, in cat nu am mai rezistat.

Dupa toate zise si facute, a inceput sa nege ca nu i adevarat ca, "chair asa ma crezi" laughing eu auzindu i pasii, de fie care data cand urca scarile sa intre in camera ei. Statea la usa ca o mata plouata. laughing

Ehh dupa asta, a mai trecut vreo 2, 3 lunii, dupa care a inceput sa concureze cu ea insusi, ca cu mine nu avea cum. nu am putut sa ma injosesc la modu sa imi pun mintea cu ea, a inceput sa ma imite la ori ce pas, ea stiind cum sunt eu, si ce fac eu. Out of no where, a inceput sa faca obsesie, pentru toate lucrile pe care eu le fac.

laughing mi am luat un lenor de spalat, si l-a luat si ea, dupa care a facut obesie instant, pentru lenor, si a inceput sa isi comande cate 6 sticle o data. laughing

a inceput sa bage haine la spalat mult mai des.


daca eu imi spal parul de doua ori pe sap, a inceput si ea.

si lista continua...cand sunt eu inpreajma se simte mult mai motivata, sa faca curat si sa isi educe copilul. laughing si tot asa. nu ma supara fatptu ca vrea sa fie ca mine la ori ce pas. Ideea e alta, incearca sa ma opreasca din tot ceea ce fac eu, rutina mea. din cauza frustrarilor ei, a inceput sa o ia pe aratura.

de ex acum recent m-am vopsit acasa, si trebuia sa merg sa ma spal pe cap, ea stiind ca eu trebuie sa ma spal, a fugit repede la baie, scuza ca eu sa stau cu vopsea mai mult in par, sa ma provoace.laughing

Ma simt foarte dezgustata de ea, ce naiba sa fac.

Va rog sa nu sariti pe mine, ca nu scriu bine, sau ca gramatica mea e de "c*c*". laughing

Nu am facut scoala in Romania. sad