| SooWhat a întrebat:

Hey TPU!
Am 12 ani si am 1.60 (si ceva) si am 49 de kg si as vrea sa-mi spuneti ce exercitii ar trebui sa fac ca sa am patratele si muschi la brat(imi doresc ft mult) si cat timp o sa-mi ia

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Uite aici niste exercitii pentru "patratele" http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 vezi ca in dreapta ai si alte video-uri pentru biceps, piept, etc., totusi nu stiu in cat timp vei face, eu am inceput sa le fac pe asta acum 2 luni si atunci aveam burta mai mare decat pieptul si maini subtiri, insa de cand am inceput sa fac astea am maini mai groase si pieptul mai mare decat burta, totusi eu mai am de lucrat la patratele, insa tu ai noroc findca esti slabut si vei face foarte repede patratele cam intr-o luna o sa ti se vada destul de bine.

5 răspunsuri:
| szsmekerul a răspuns:

Ar fi fost mult mai bine daca incepeai de pe la 6, 7 ani eu am 14 ani si abia am ceva patratele laughing sa zic asa... fa in fiecare zi flotari si abdomene cate poti... daca nu ia-o cu usurelu' cate putin in fiecare zi. FUNDA happy?

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Uite aici ai exercitii pentru abdomene si in dreapta mai ai exercitii pentru muschi, biceps, piept etc., eu fac de 2 luni si sa stii ca arat foarte diferit de cum aratam inainte, aveam burta mai mare decat pieptul si mainile subtiri, dar acum am maini destul de groase piept frumusel si patratele nu mi se vad asa de tare findca eu sunt mai putin cam grasut, dar voi lucra in continuare si imi voi face si patratele, funda?

| xR3fR3Shx a răspuns:

Pentru "patratele" iti recomand ABDOMENELE. Sunt sigur ca unii cred ca sunt demodate dar sunt cele mai eficiente.Eu fac cate 120 dimineata si seara in 3 reprize 40 de abdomene si deja au inceput sa apara "patratelele". Iar pentru brat iti trebuiesc niste gantere sau ceva improvizat pe post de gantere. Sau o metoda mai eficienta este sala pentru ca ai un instructor si aparatura, dar acum depinde de buzunarul fiecaruia. Oricum success sper sa te fi ajutat.

| DLeonard a răspuns:

Du-te la sala. O sa observi schimbarile abia dupa 3 luni.

| SooWhat explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Multumesc foarte mult! Am sa fac! Si ca sa stii mai astept niste raspunsuri sa vad ce mai este da tu esti pana acum loc 1 pentru fundawinkinghappy