| florynyk92 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum pot sa imi fac o coafiura gen ciufulit dar totusi sa aiba un aspect natural. Am incercat dp baie cu feonul apoi fixativ dar nu imi iese chiar cum ma asteaptam. Mentionez ca sunt baiat, sa nu se inteleaga gresit!

exemple: http://pozeok.ro/......ori-02.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......G_1202.JPG

Răspuns Câştigător
| ZoZoHeart a răspuns:

Pentru a-ti face parul ca in a 2a poza trebuie sa te pregatesti cu peria de par, spuma, feonul si fixativul. Iti dai tot parul cu spuma, multa spuma. O intinzi bine de tot pe par si apoi te asezi cu capul in jos. Te piepteni, asa, cu capul in jos. Apoi, tinandu-ti parul cu o mana, te ridici usor si iti usuci parul cu feonul. Apoi il dai cu fixativ. Voila!

2 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Asta nu e ciufuliit! Decii...sa-ti explic.
Ia-ti o suvita micuta de par in maana. Da-o cu spuma de par. Tine-o. dreapta, intinsa. Usuc-o cu feonul, apoi da cu fixativ. Repeta pe tot parul. big grin!

| florynyk92 explică (pentru ZoZoHeart):

Ce usor... si eu care credeam ca e complicat. merci mult, dar pentru a2a poza sti cum as putea sa il fac? e diferit fata de prima...