| Ioana184 a întrebat:

Hey TPU,cine îmi poate spune cam ce știe despre cariera de modeling, îmi dorească foarte mult să devin model, mai les model VS.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuei sa fii cumva perfecta, daca vrei sa devii model.
Varsta peste 14 ani si inaltimea, peste 1.72m
Sa ai picioare perfect drept, sa nu fii cocosata, sa nu ai acnee si cearcane la ochi, sa ai picioare frumaose si fara celulita.
Agentii de modeling sunt multe in Bucuresti, trebuind doar sa le cauti.
Evident trebuie sa ai un album cu poze de portofoliu, unde mergi complet nemachiata, ca se se vada frumusetea naturala.
Se plateste destul d mult pentru aceste poze si pentru inscriere si daca ei consideara la un moment dat ca au nevoie de tine, te vor cauata.

| Ioana184 explică (pentru Violleta2022):

Cat de mult conteaza acel portofoliu? Trebuie sa ști vreo limba străină?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ioana184):

Fara portofoliu nu te poti inscrie in nici o agentie de modeling.
Portofoliul este un album profesional de poze cu tine.
Da, engleza este un atu masiv.