| Patry11C a întrebat:

Hey TPU! ma spăl cu niște șampoane de la redist respectiv cel de usturoi și cel cu keratina iar apoi masca cu cheratină. după ce îl usuc e puțin gras. eu am un șampon de la elseve pentru păr gras. întrebarea mea e : pot să folosesc 3 șampoane adică cel cu usturoi cel cu keratina și cel de la elseve pentru păr gras? și pot folosi și 2 măști adică cea de la resist și cea de la elseve?

2 răspunsuri:
| emavarga987 a răspuns:

Nu se poate doar cu sondol sondals va rog dati stea

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Tu ai par subtire.
Cu cat folosesti mai multe produse, cu atat mai mult il incarci.
De pe situl Redist": "Samponul Redist Keratin Complex acoperă firele de păr ca o barieră "
Masca de par contine siliconi, care in timp incarca firul de par.

Nu ai nevoie de 3 sampoane si 2 masti.
Ai nevoie din cand in cand sa folosesti un sampon care sa curete in profunzime parul, de tip Clarifying. Sau pui o lingura de otet in apa de clatit.

Sampoanele cu tot felul de extracte nu au asa multa influenta asupra parului, pentru ca intra in contact cu parul 1 minut, apoi le speli. Samponul doar spala: mai bland, mai tare etc.

Ce conteaza e masca de par, pentru ca o lasi sa actioneze mai mult timp.
Daca ai parul subtire sau cu tendinta de ingrasare, nu pune masca sau balsamul la radacina.