| dip1dip a întrebat:

sunt noua in Brasov si as vrea sa ies cu cativa prieteni vechii la plimbare.Imi spuneti si mie va rog locuri de vizitat in Brasov+descriere in afara de piata sfatului pe care am vizitat-o.Si inca ceva, as vrea ceva nu foarte scump ca parintii mei spun ca cheltuiesc prea multi bani si mai am foarte multi bani pe mana! Funda+vot! scuze categoria big grin

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Şi îţi mai recomand ceva. Un site: http://prinbrasov.com/
Ai aici un site foarte ok, unde poţi afla ce evenimente se mai petrec în a noastră urbă, un pic din toate.
Şedere plăcută pe plaiurile noastre!

8 răspunsuri:
| cristina117 a răspuns:

Heii:* Si eu sunt din Brasov si cunosc cateva locuri pe care le-am vizitat :
○ Centrul de agrement Tampa - Aici poti sa mergi la o piscina acoperita, sa joci tenis, sa faci fitness... E un loc de relaxare happy
○ Tampa : Poti sa urci tampa cu telecabina sau poti alege sa faci o drumetie cu prietenii, in varf este un peisaj superb de unde se vede tot Brasovul.
○ Poiana Brasov - este o statiune frumoasa in fiecare anotimp si nici nu e prea scump sa ajungi acolo ( cca 3, 5 lei biletul big grin )
○ Paradisul Acvatic - este ceva mai scump ( 50 lei /pers) dar merita sa mergi o zi intreaga acolo.
○Park Aventura - este un loc perfect daca mergi sa te cateri si sa faci lucruri extreme. este putin mai scump, dar merita sa mergi!
○ Eliana Mall - Daca vrei la cinema.
○Unirea shoping center - evident, pentru shoping.
Cam Atat! :*

| dip1dip explică (pentru cristina117):

Multumesc mult, insa eu ma refeream daca pot sa merg sa vizitez monumente, obiective turistice ceva mai cultural, ceva specific Brasovului!

| dip1dip explică (pentru cristina117):

Daca ai putea sa-mi dai un traseu, ceva...nu stiu ca nu sunt de aici

| AdiSR a răspuns:

Pietrele lui Solomon
7 scări
Cetatea Braşovului

| dip1dip explică (pentru AdiSR):

Cum poti ajunge la 7 scari?

| AdiSR a răspuns (pentru dip1dip):

Este un pic în afara oraşului, este un traseu montan, care ţi-l recomand să.l faci când ai timp. Trebuie să iei busu' nr. 17 până în Noua. De aici mai ai până la traseu încă 30 de minute de mers. Pentru drumeţia asta ai nevoie de o juma de zi
Caută pe google 7 scări şi vezi dacă se merită.

| dip1dip explică (pentru AdiSR):

Mersi

| AdiSR a răspuns (pentru dip1dip):

Dacă te interesează obiective turistice, poţi vizita
-Prima şcoală românească ( Piaţa Unirii)
-Biserica Neagră ( Piaţa Sfatului)
-Turnu' Alb, turnu' Negru' ( În apropiede de Piaţa Sfatului)
- Cetatea Braşovului ( Cum cobori din Piaţa Sfatului, pe strada Mureşenilor, la capăt o să se vadă cetatea)
-Strada sforii ( cea mai îngustă stradă din Europa cred)
Uff... ar mai fi, doar că atât îmi trece prin cap