| Destroya a întrebat:

Hey vreau sa-mi nuantez parul dar deja a fost vopsit intr-o nuanta de rosu mediu (nu prea inchis) si intens iar acum s-a mai dus si este un rosu mediu sters. As vrea sa il fac albastru, se poate cu albastru de metil? Adica daca pun albastru de metil iese violet (l-as vrea albastru sau violet) dar nu stiu daca iese pe rosu.
Ajutati-ma va rog

5 răspunsuri:
| JJ16 a răspuns:

Cu albastru de metil o sa iti strici parul. O prietena si-a facut o suvita cu albastru de metil, i s-a dus culoarea iar suvita a ramas alba.

| Alicezzz a răspuns (pentru JJ16):

Eronat! niciodata albastru de metil nu o sa decoloreze niciodata parul ca sa ramana alb, cred ca prietena ta a facut misto de tine!

| Alicezzz a răspuns:

Cu violet de gentian poti incerca pe rosu o sa iti iasa ceva mai inchis, un roscat putred ceva de genul, cu albatru de metil iti iese verde, doar daca esti blonda iti iese albatru, si una si cealalta iese la primele spalari nu tine!

| mona a răspuns:

Nu iti iese pe rosu

| bittersweetgirl a răspuns:

Eu am avut parul negru si am vrut sa il fac verde. Si m-am dus la salon si m-a decolorat mai intai. Eu cred ca iti iese daca te decolorezi. Totusi nu e bine sa te decolorezi imediat dupa ce te-ai vopsit. Sau sa te decolorezi prea des...