| MLSS a întrebat:

Heyy.Am parul castaniu[destul de inchis] si vreau sa-l deschid la culoare fara sa-l vopsesc.Ce pot sa folosesc?
Multumesc frumosss!:***

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sincer? Iti spun din experienta. Nimic nu-ti deschide parul la culoare, oricât ceai de musetel ai folosi. Nici o viata intreaga nu-ti va ajunge! Sunt doar stari de iluzii, de amagiri. Singura metoda sa-ti deschizi la culoare părul... este decolorarea lui apoi vopsitul in nuanta dorita. NU incerca apa oxigenata fiindca iti arzi tot părul. Du-te la un coafor profesionist, aceia te decoloreaza fara sa-ti arda părul si-ti dă nuanta dorita. Nu stiu cati ani ai, poate va trebui sa astepti, sa mai cresti...sa-ti dea voie părintii. N-ai decat sa nu ma cezi, asa sunt eu, mai directă. Imi place sa spun "pe fata" adevarul, nu-mi sta in caracter sa amagesc pe nimeni.

3 răspunsuri:
| keikop119 a răspuns:

Am auzit ca ceaiul de musetel, lamaia, apa oxigenata si ceaiul de sunatoare iti deschid parul natural dar trebuie sa le folosesti pe o perioada mai lunga de timp ....totusi merita! Cel mai bine ar fi sa incerci ceaiul de musetel

| AmiiSdgfh a răspuns:

Am citit intr-o revista ca ceaiul de musetel este doar pentru fetele blonde care vor parul mult mai deschis la culoare. Dar pentru orice fel de culoare lamaia este foarta buna :*. Bafta!

| MLSS explică (pentru floresdemayo):

Multumesc frumos pentru sfat!:*