| rosalinda985 a întrebat:

Hi:*,fetele! Am si eu o mica problema,parul...sadm-am saturat de el este drept cea ce foarte multe fete isi doresc (am o gramada de suvite,naturale). Dupa parerea mea mi se pare demodat, stiu ca suna cam ciudat dar de 5 ani tot asa imi e parulsad.Eu vreau sa steie ondulat,dar fara placa,bigudiuri,moate s.a. Oare ce as putea sa fac ca sa steie ondulat?, ceva produse dar sa mearga foarte rapid.happy

6 răspunsuri:
| Byebye14 a răspuns:

Sa mi-l dai mie?batting eyelashes
Ahh, de l-as avea si eu dreptlaughing

Eu ma confrunt cu problema inversa: vreau sa stea drept, si chiar daca bag placa in el, dupa 2 ore este ondulatsad.

Ai incercat sa-l invarti pe o perie rotativa(sau nu neaparat)cand il usuci?
Cel putin la mine, daca fac asa, sta destul de ondulat.
Alta solutie nu prea vad, daca nu doresti sa utilizezi placa, sau bigudiuri sau altceva...sa incerci sa-l ondulezi cu peria

| crissa20 a răspuns:

Pay ai putea sa obtii onduleuri lefere cand iti faci baie il imparti in doua si-l infasori, dupa care il prinzi cu un elastic, iar dimineata il desprinzi:* te tine pana la urmatoarea baie:* succes:*

| Ells a răspuns:

Ai putea sa incerci de asemenea un uscator de par cu duza cu il face bucle perfecte dar ondulat sta te poti uita pe youtube, acolo vei vedea mai bine la ce ma refer sau duce dus il poti prinde intr-o coada sus aproape de crestet si il poti face un mot mai lejer el asa il tin si sta foarte frumos si ondulat a doua zi cand dau ariciul de par jos.

| rosalinda985 explică (pentru Ells):

Poti sa imi trimiti un sait?happy

| LikeABossBaby a răspuns:

Cand te speli pe cap si il mai ai pe jumatate ud fa-ti doua cocuri sau cate vrei u si lasale asa pana se usuca parul de preferat peste noapte si cand te trezesti vei avea bucle lejere.Bafta.