| Elly7890 a întrebat:

La epilarea cu ceara cea lunga daca este a 2-a oara cand fac asta in cat timp creste parul si ma epileaza chiar pana sus banuiesc nu? ca vreau sa merg la mare si sa arat cum trebuie, astept raspunsuri!

6 răspunsuri:
| Krsz a răspuns:

Iti creste greu... dupa 4 zile asa incep sa apara punctulete negre si apoi dupa vreo saptamana se va vedea un pic... daca esti bronzata nu ti se vede deloc. stai calmahappy

| blueSky_3324 a răspuns:

Foarte greu creste parul. Dupa o saptamana, incepe sa dea usor, usor. Te tine lejer 3 saptamani.

| Elly7890 explică (pentru blueSky_3324):

Ce n-as da sa ma tinasi 1 saptamana macar! ca am mai fost odata si dupa 3 zile a si aparautsad

| blueSky_3324 a răspuns (pentru Elly7890):

Epilatul cu ceara tine mult mai mult decat cel cu crema sau cu lama, fiindca iti smulge radacina firului de par si ii ia timp sa cresca. Parul din cap tot la fel de repede iti creste? Inseamna ca esti o norocoasa, daca da. Pupici

| Elly7890 explică (pentru blueSky_3324):

Nu ma consider norocoasa absolut deloc sau la ce te referi?

| blueSky_3324 a răspuns (pentru Elly7890):

Daca parul din cap creste la fle de repede ca cel de pe picioare. Pupici