| razadeluna a întrebat:

La liceul vostru s-au introdus uniforme obligatorii? cum arata?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Hmm nu thinking nu stiam ca se pun uniforme.

| fuzzer a răspuns:

Da, s-au introdus.
Baietii un fel de costum, cu sigla liceului, si fetele fusta, si sacou.

Aparent, iti va displacea toata zarva asta, dar trebuie sa fi mandru/mandra ca faci parte dintr-un liceu ce se respecta, si prin urmare trebuie sa te ridici la nivelul exigentelor cerute.

Te pup! pa'pa.

| Andr3y25 a răspuns (pentru fuzzer):

Se respecta prin a aduce obiiceiurile comuniste inapoi?! Lasa elevul sa vina cum doreste (in limita bunului simt).

| fuzzer a răspuns (pentru Andr3y25):

Asta doar seriozitate nu se poate numi, cand unul vine in blugi, unul in pantaloni scurti, si fetele in fusta mini.
E scoala prietene, nici mie nu-mi place, dar asta-i regula.
Du-te undeva unde nu exista reguli, si pe urma sa ai pretentii la un viitor decent.

| xtembix a răspuns:

Nu, nu s-au introdus.Dar cred ca ar fi dragut. Baietii sa aiba pantaloni si camasa iar fetele camasa si fusta.Parerea mea

| Alina_2047 a răspuns:

Da. Inca de anul trecut. E un polo bleumarin cu guler rosu cu emblema scolii in stanga.
De-a lungul timpului, la noi in scoala a trebuit sa purtam tot felul de "brose" si ecusoane cu poza chiar, dar uniforma asta pare ceva mai... permanenta. In anul precedent clasele care si-au purtat uniforma constant au primit asa-zise premii. O sa va obisnuiti. Nu o sa va placa, dar o sa obisnuiti.

| Andr3y25 a răspuns (pentru fuzzer):

Eu am precizat acolo ''IN limita bunului simt'' asta insemnand ca nu vi in fusta mini si pataloni scurti!

| filip9620 a răspuns:

La orice liceu din Romania este uniforma obligatorie prin lege dar unele licee nu respecta cu strictete uniforma.

| fuzzer a răspuns (pentru Andr3y25):

Nu conteaza, un liceu ce se respecta are o uniforma, indiferent cum este ea. Ca toti sa fie la fel!
Egalitatea indivizilor, sa fie si in ceea ce priveste tinuta.Nu doar in fata legii.It was funny!

| Andr3y25 a răspuns (pentru fuzzer):

Mda oare cum ai dreptate,... Dar eu tot ma opun din simplul fapt ca urasc sa port camasa sau orice ce ma face sa arat ca un papagal laughing).Imi plac panalonii scurti si hanoracele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt... maro... Macar ne lasa sa purtam blugi si tricou. Si stii de ce exista uniforme? Sa nu vezi toate parasutele cu pantaloni ce ai mei boxeri ocupa mai mult cur. Sau tigani ori cocalari cu tricouri roz si pantofi de 10 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu,la noi in liceul din Calan pana acum nu s-au introdus.
Te pup!

| JustMusic a răspuns:

La mine la liceu erau obligatorii uniformele de cand m-am inscris (3 ani in urma).E formata din pantaloni negrii sau fetele pot purta si fusta neagra si sacou negru cu sigla liceului.Anul asta am avut voie si cu blugi bleumarin, dar sacoul e obligatoriu, nu intri in scoala fara el.

| OnuOnulică a răspuns:

La noi s-a introdus laughing arata naspa!

| Bondarel99 a răspuns:

Noi avem niste tricouri albe si negre,cu maneca scurta sau lunga si nu ne lasa sa intram in liceu fara ele...mi se pare ok, adica nu cum au alte licee pantaloni/fusta, camasa, vesta, mi se pare prea strict asa.

| fuzzer a răspuns (pentru Andr3y25):

Esti oarecum "fratemele meu", eu urasc pantofii, nu-i vorba ca o camasa as lua si dupa trening, si adidasi "naik". Chiar daca ma face sa arat ca un cocalar, dar urasc pantofii.
Acum asta este, sa speram ca o sa ajung presedinte, si voi impusca in cap jumate din populatie, si fara Justin Biber, Pariu cu viata, si uniforme.

Oh yes!

| patriiiii89 a răspuns:

Blugi negrii, sacou si o camasa.