| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat de moda feminina a blugilor, pantalonilor, fustelor etc cu croiala dreapta din talie pana jos. Ce naiba? Parcă sunt făcute pentru băieți. Când îmi cumpăr o pereche de pantaloni îmi sunt INTOTDEAUNA largi în talie și la bazin și foarte strâmți pe picior. Ca sa nu cada de pe mine ar trebui sa-mi iau cea mai mica mărime care aproape ca îmi oprește circulația picioarelor. Dau atâția bani pe blugi pe care nu îi port după și disper! Voi ce părere aveți?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"M-am saturat de moda..."

nimeni nu ți-o impune, tu decizi ce imbraci

| Simpatic a răspuns:

Tatal meu are o vorba cand ma vede pe mine ca baiat ca port blugi imi zice ca blugii au fost inventati de cowboy pentru cowboy...el este de moda veche ce-i drept.
Daca vrei iti spun parerea unui baiat femeia nu trebuie sa exagereze precum unele botiste pe care le tot vedem pe strada, prin presa etc dar trebuie sa se poarte feminin o fustita, o rochita etc in materie de pantaloni la femei ma innebunesc cei gen office pe care ii poarta unele secretare si nu numai aceeia textili negri dar nu la fel de mulati precum cei de fitness de ex.
Si blugii au rostul lor chiar si la femei unora le sta foarte bine dar nu tuturor.

| PumpkinDoll a răspuns:

Poti sa te imbraci cu ce vrei.

| SaraMinodora a răspuns:

Hei!
Sunt sigura ca vei găsi firma potrivită PT tine! Mie una îmi place F mult Desigual, Bershka și Pull and Bear, au blugi de toate formele și marimile?
Încearcă sa porți fuste dacă nu ți plac Blugii dar părerea mea e ca dacă cauți sigur vei găsi și mărimea ta
Fundița?

| Elisa2809 a răspuns (pentru sierra1):

Te-as ruga sa mai arunci o privire la ce am spus. Am zis "moda", articulat, nu "modă". Când vine vorba de pantaloni exista numai modelul pe care l-am descriswinking

| sierra1 a răspuns (pentru Elisa2809):

"Când vine vorba de pantaloni exista numai modelul pe care l-am descris"

ei, nici chiar așa - doar nu ai scris un roman să descrii tot ce există in materie de pantaloni

Recitește ce am scris: nimeni nu impune nimic la nimeni - moda o preiei sau nu, nervoasă sau nu, sătulă sau nu

| darrio2007 a răspuns:

Cumpara de la baieti daca esti mica in bazin. Ce esti asa de disperata?

| Adry05 a răspuns:

Si eu imi gasesc foarte greu blugi si fuste deci te inteleg