| oanabuysomeweed a întrebat:

Maine e "Scoala Altfel". Si dupa cum stiti ne imbracam cum vrem noi...Ma gandeam sa-mi iau o bluzita galbena si un hanorac tot galben cu maneca scurta big grin.In joc pantaloni mov si in picioare niste adidasi gri.Merge? Daca nu, dati-mi idei, si cum mi--as putea face parul?
Mersi. happy

12 răspunsuri:
| love10andra a răspuns:

La imbracaminte merge.Parul ti-l poti prinde simplu intr-o codita sau in doua, sa-ti faci un coc mic, sa ti-l impletesti sau sa ti-l lasi pe spate. Funda?big grin

| MIHAelaKISS a răspuns:

Da parul ti l-ai putea intinde cu placa si sa ti-l lasi pe spate

| maradragutza a răspuns:

Pai o coada de cal sau lasa-l liber...eu ma imbrac in pantaloni rosi si o bluzita colorata, imi las parul desprins... funda?

| MIHAelaKISS a răspuns:

Intildel cu placa si lasa-l pe spate

| ThisIsIoanaBlack a răspuns:

Imbracamintea e perfecta la coafura poti sa iti prinzi parul intr-o parte in jos de dupa ureche si cu o suvita lasata. O sa fii super asa.

| Dumnezău a răspuns:

Eu nu inteleg de ce tot aveti unele atata grija de cum va imbracati la scoala, cand de fapt, ar trebui sa va stea mintea la alte chestii, chiar daca e saptamana asta inutila.

| MIHAelaKISS a răspuns:

Eu maine nu voi fi la scoala voi fi in excursie la Sapanta mai exact Cimitirul Vesel

| AlLeYoana a răspuns:

Mie sincer nu mi se pare o combinatie foarte buna bluza galbena si hanorac tot galben, iar despre par eu zic ca ai putea sa il lasi natural, eventual l-ai putea prinde cu o agrafa
sper ca ti-am putut fi de ajutor big grin

| adorciocolata a răspuns:

Da, este o tinuta destul de interesanta. Parul ti-l poti prinde intr-o coada de cal, o coada impletita sau intr-un coc lejer. Ai grija sa nu accesorizezi prea tare tinuta. In rest, adopta un machiaj (daca vrei) cat mai simplu deoarece un machiaj strident nu merge la o tinuta colorata. Iti poti face unghiile in culori cum ar fi: negru, mov inchis, roz deschis, galben. Daca vrei, la pantaloni poti adauga o curea, iar unghiile ti le faci in culoarea curelii. Uite si un link: http://www.divahair.ro/......_si_rapide
Sper ca te-am ajutat!

| Metamorphose a răspuns (pentru Dumnezău):

Ce te face sa crezi ca saptămana asta e inutilă? Si la ce ar trebui sa ne stea mintea? Scuza. mă, dar sunt curioasă.

| Dumnezău a răspuns (pentru Metamorphose):

Existenta ei, ar putea foarte bine sa fie o saptamana mai practica, ce sa-i dezvolte mai mult pe elevi, sau sa fie direct, inca o saptamana de vacanta.In schimb, se fac numai tampenii, care nu te dezvolta. Mi s-ar parea mult mai eficient sa se faca dezbateri in clasa, pe orice tema vor elevii, ca sa-i invete sa se exprime, sa ii invete sa aiba o parere si o gandire critica constructiva. Mintea ar trebui sa va stea la multe lucruri, dar mi se pare un gest retardat cum tot intreaba aici niste fatuci, cum sa se imbrace la scoala. Ia dracu' ce-ti pica prima data din dulap, si sta bine pe tine, invata, si nu mai fa parada modei, ca nu de aia te trimite mama ta la scoala!

| Metamorphose a răspuns (pentru Dumnezău):

laughing. Mersi de răspuns. Apreciez big grin (serios)