| TeodoraDora a întrebat:

Pare o intrebare cam ciudata, dar...:
Cum pot sa stiu marimea la costumul de baie? In septembrie o sa incep sa fac inot si mi s-a recomandat un costum de baie cu totul, insa habar nu am ce marime sa imi iau. Daca aleg ceva si nu imi vine, nu pot returna produsul din motive de igiena si nici nu il pot proba in magazin. Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Nu e intrebare de loc ciudata, o femeie se confrunta mereu cu probleme vestimentare, marimile difera de la un produs la altul a.i. daca un produs care ne vine bine este marimea 25(zic si eu asa un nr. random), alt produs cu aceeasi masura iti poate fi mare sau stramt. Incearca sa iti pui costumul de baie, nu sa il imbraci, sa il pui in fata, si sa te uiti in oglinda, sa incerci sa vezi daca iti vine. Nu este foarte greu. Bafta!happy

| TeodoraDora explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Ai dreptate. Totul difera si dupa cum este lucrat produsul. Eu sper sa mearga, sa nu-mi fie stramt sau larg laughing.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru TeodoraDora):

laughing Vei gasi, pana la urma un costum, doar nu te vei duce goala acolo, nu? laughing)))

| TeodoraDora explică (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Pana la urma da, o sa gasesc eu ceva. laughing Sigur nu se va ajunge pana acolo laughing

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns (pentru TeodoraDora):

Nu poti decat sa speri laughing))))))

| OoBunnyoO a răspuns:

Te poti lua dupa numerele pe care le porti in general, mai ales la bluze.
Daca porti S sau 36, 38 inseamna ca porti S si la costum.
In mare parte daca porti 36 si 38 la bluze vei avea cam acelasi numar si la pantaloni.