| Zambareata1000 a întrebat:

Parul meu este foarte unsuros. Daca nu ma spal de 2-3 ori pe saptamana zici ca mi-am pus ulei in cap.Ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Evita spalatul excesiv de des, cu cit il speli mai mult, cu atat se va ingrasa mai repede.
Foloseste sampoane cat mai putin agresive, de peferat cele de utilizare frecventa.Clateste-te foarte foarte bine. Evita balsamurile il ingrasa si il pleostesc.
Adauga in apa de clatire otet de mere.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Zambareata1000 explică (pentru anonim_4396):

Ce fel de sampoane?

| WhiteLife a răspuns:

Te poți duce la o farmacie naturista și ceri un șampon pentru parul gras. Sunt foarte eficiente. Apoi, au mare grija la alimentație, contează și asta mai ales dacă ai și alte probleme cu sebumul. Încearcă sa te piepteni cât mai rar, pentru ca dinții piaptanului deschid glandele care produc grăsimea. Nu te spala pe cap nici prea des, în fiecare zi, de doua ori pe săptămână e în regula.

Mult succes!

| mona a răspuns:

Iti recomand samponul de urzica si sulf

| MariusGomoi a răspuns:

Depinde de samponul cu care te speli, incearca un sampon cu petrol