| Anonimat_7378 a întrebat:

Eu vreau sa adopt un nou stil cel punk si vreau sa stiu cum se imbraca si ce freza sa imi fac am parul mediu putin ondulat si vreau sa fiu cool fara sa ma vopsesc si sa-mi pun pierce.Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Incearca la imbracaminte sa folosesti negru, roz, mov si rosu, la fel si pentru suvite la par(dar daca nu vrei nu este necesar), tunsori emo, haine in dungi sau partatele, bratari groase si multe, manusi de piele, si da ar megre excelent un pirs.de obicei si imbracaminte doar in negru, machiaj si restul este caracteristic punk.

http://www.cs4fn.org/fundamentals/images/goth.jpg

http://www.divahair.ro/......3_diva.jpg

http://media.43places.com/entry/496326pw150.jpg

http://t3.gstatic.com/......tp?/images

http://s.bebo.com/......92043l.jpg

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ar fi sa nu incerci sa copiezi un stil care nu te reprezinta? Nu e cool deloc.

| Minks a răspuns:

Daca nici nu stii cum e stilul ala punk e clar ca nu stii ce vrei. Adica daca stiai exact ca stilul punk (sau oricare altul) iti place, nu mai intrebai pe aici si stiai exact ce trebuie sa faci.

| shadovv a răspuns:

Nu ma prind. Deci tu vrei sa adopti stilul punk dar nu stii cu ce sa te inbraci. Inseamna ca tu nici macar nu stii baza culturii punk si doar vrei sa copiezi pe altii din cauza ca ti se par mai "cool". BAFTA!

| Anonimat_7378 explică:

Ideia e ca imi place stilul asta si mi-am luat genul de haine dar am intrebat pe cineva si mi-a spus ca nu e in caracteristica cu stilul mi-am luat pantaloni in dungi verzi si tenesi foarte colorati si mi-a zis ca nu e bine dar eu m-am dezorientat si de aia am intrebat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punkul nu are legatura cu aspectul fizic. O culoare anume, un piercing, o freza sau niste haine nu te fac punk. Nu incerca sa fi punk, daca nu vrei sa iti spuna toata lumea "poser".

| TiaFCRB a răspuns:

Sincer acum ti-am vazut intrebarea cautand si eu pe aici si....ma gandeam, dar nu te supara, ca unii nu sunt nascuti sau nu stiu nu-s invatat-i sa fie punk.
Iti dau dreptate ca, o mare parte o are si vestimentatia insa, punk-ul inseamna si fapte si comportament.
De exemplu eu, mi-am dat seama pe la 10 ani, mi-a trecut prin cap sa ma tund nu stiu cum.Mama nu m-a lasat dar m-am tuns acum la 13 ani cum am vrut si e o tunsoare punk, ca baietii.Pot sa spun ca tunsoarea aceasta ma schimbat, in punk.Inainter eram o rockerita, dar nu mi se potrivea, ascultand muzica punk-rock eram praf.Acum mi-am zis,, Frate eu am innebunit" dar nu e asa caci, mie imi place stilul sunt destul de directa, nebunatica si in fiecare zi vreau sa fac ceva nou! Conteaza comportamentul, si vestimantatia, dar cel mai mult faptele.Machiajul, e o tampenie.Chiar daca are si ea o mica parte in vestimentatie, depinde ce ani ai... eu de exemplu nu le suport, dar am abia 13 ani. Bucurati-va de stilul punk! Dar nu toti, ci doar cei ce au nebunia in sangewinking

| NegativeCreep a răspuns (pentru TiaFCRB):

Mie mi se pare că eşti doar o răsfăţată, în niciun caz un punker. De fapt, nici nu cred că ştii ce înseamnă asta.

| TiaFCRB a răspuns (pentru NegativeCreep):

Sunt si rasfatata, nu te condamn... dar sunt Punkerita, oke? happy Stiu ce inseamna, stiu ce simte unul si sunt destul de matura. Parerea taaa. happy

| Casualties a răspuns:

Astia de vreti sa adoptati stilul punk, sunteti niste terminati, adica pe bune, adoptati stilul da nu aveti nici cea mai mica legatura cu punk-ul. Mai bine lasa-te.