| Havoc a întrebat:

Salut all. Prima intrebare ar fi ce a-ti face fara facebook si ce v-ati face daca ar disparea pentru ca vad in ultimul timp tot mai multi oameni isi petrec timp in mediul virtual si uita de cei din jur? Cum ar fi daca facebook sar inchide pentru o luna.Ce a-ti face astept comentarii si pareri din partea voastra?

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Eu nu am facebook. Asa ca o sa iti raspund - se poate trai si fara! In mediul virtual daca nu stii unde si cand sa te opresti, timpul pare ca nu mai exista, trece asa repede. Nimic din ce ofera lumea virtuala nu trebuie sa puna stapanire pe tine. Numai in cazul in care s-a creat o dependeta nu poti renunta la un lucru.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu sincer m-am cam saturat de facebook. Intr-o vreme trebuie sa recunosc, eram si eu inebunita intr-un fel dependenta, bine asta a fost cand mi-am facut cont, dar cu timpul, a disparut acea " pasiune " pentru acel site de socializare. Eu sincer, daca s-ar inchide facebook-ul pentru o luna, nu m-as simti cu nimic diferit. Dar nu trebuie sa-i criticam pe restul pentru ca le place facebook-ul daca noi, normal nu-l prea agreem. Fiecare, cu parerea sa. Dupa tine, tu cam ce crezi?

| ThePhilosopher1945 a răspuns:

Fiind o "prima intrebare", asa cum ai zis tu, consideri Facebook-ul un element asa de important in viata ta si a tuturor incat sa intrebi cum ar fi viata fara Facebook? De fapt, da, este ceva important in viata celor ce traiesc in generatia asta... Era viata si inainte sa fie moda cu facebook-ul. happy Eu una consider ca inainte, in perioada 1990-2000 aveai ce face, si erau lucruri mult mai interesante decat asta, si erau si alti oameni, alta cultura si alt comportament, dar deja deviez usor de la subiect. laughing Sunt multe lucruri pe care le poti face fara Facebook: un sport, iesitul cu prietenii, cititul, filme, seriale, TV-ul, cursuri de o anumita categorie etc. Oricine poate sa aiba o viata sociala si fara Facebook.winking

| Voicu_Marian_Mc-company_1984 a răspuns:

Raspund mai mult in spirit de gluma, daca s-ar inchide fb cred ca incepe al3lea razboi mondial sau vine apcalipsa, dintr-o maxima gluma si caterinca uite cam ce a ajuns fb asta pentru omenire

| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Socializarea online îţi poate răpi mult timp şi te poate distrage de la activităţi mult mai importante. Ce poţi face?!? Timpul este un bun de preţ pe care nu-ţi poţi permite să-l iroseşti. Încearcă să ţii o evidenţă a modului în care ţi-l foloseşti, aşa cum procedezi în cazul banilor. Notează pe o foaie cât timp crezi că ar fi rezonabil să petreci pe un site de socializare. Apoi, analizează-te vreme de o lună şi vezi dacă realitatea corespunde cu ce ai notat pe hârtie. Fă schimbările necesare.

| AikkoxD a răspuns:

Mie mi s-ar rupe ceva dacă s-ar închide facebook-ul sau nu. Nu am cont şi nici nu o să-mi fac. A, da. Şi când muriţi că vi se închide căcatul ăla...să mă anunţaţi să vin să vă filmez.

| Havoc explică (pentru anonim_4396):

Facebooku e cel mai naspa site de socializare prea multi dependenti.Am fost odata cu o fata la un suc si ea se uita numai pe fb si m-a intrebat tu nu te uiti la ce a mai aparut laughing Deci fb este de tot ca****.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti trai si fara Facebook, Twitter, etc. Trebuie sa mai iei ochii din calculator.