| ShadowLoleris a întrebat:

Salut! Am un tricou negru care începe să se decoleze în timp, pe la gât.
Ce produse sunt bune pentru a-i reda culoarea?
Mulțumesc mult!

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Decolorare înseamnă că vopseaua a dispărut. Nu există niciun produs care să o facă să reapară din neant. Doar să-l revopsești, dar nu văd de ce te-ai deranja atât pentru un tricou negru.

| Crackman a răspuns:

Pai daca decolează doar o pistă de decolare îți trebuie

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

"începe să se decoleze"
Cred ca ai vrut sa spui ca s-a decolorat.
Inseamna ca este de bumbac.
Asta se intampla cand folosesti detergent obisnuit.
Nu ii poti reda culoarea initiala, poti doar opri procesul de decolorare folosind detergenti speciali.
Pt imbracamintea neagra sau de culori inchise sunt detergenti speciali, de obicei lichizi. Gasesti la Lidl - Formil. Sunt si reclame la TV.