| AlinHristea a întrebat:

Salut, imi puteti spune si mie o metoda buna de a scapa de cearcanele/pungile negre de sub ochii, care chiar sa functioneze intr-un timp rapid?

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Felii de cartof sau de castravete aplicate sub ochi, pliculete de ceai tinute in congelator apoi pe cearcane, insa acestea vor reduce doar inflamatia, vor avea efect pe moment. Trebuie sa ai grija pentru a evita aparitia lor la alimentatie si odihna.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Operatiile estetice ( functioneaza si au efect rapid ) : http://www.scapadecearcane.ro

| AlinHristea explică (pentru nugasescusernameliber):

Ai incercat si tu metodele astea? Daca da in cat timp ti-au disparut? Pentru ca mi-am cumparat inainte de pasti o crema si nu m-a ajutat chiar deloc, parca sa mai inrautatit cu crema aia.

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru AlinHristea):

Am incercat dupa o noapte nedormita sau cand eram obosita si aveam de mers undeva...alternam felii de castravete sau cartof(ce aveam prin casa) 10 min, apoi imi puneam plicuri de ceai verde(am mereu in congelator 2 plicuri) 5-10 min. Si se retragea pe moment(umflaturile, pungile de sub ochi). Insa sa scap de cearcanele alea mai negricioase a fost mai greu. A trebuit sa-mi organizez timpul incat sa dorm 7-8 ore pe noapte, si cu alimentatia am avut grija mereu, deci aici nu am avut de munca. In schimb mi-am impus sa beau mai multa apa.
Nu vad cum ar putea o crema sa aiba vreun efect, cat timp esti obosit, stresat, bei cola, cafea, tigara, etc...(nu ma refer strict la tine ci la faptul ca trebuie sa lucrezi si din interior sa vezi efectele la exterior).