| anonim_4396 a întrebat:

Salut,mi-a aparut de cateva saptamani un cos alb sub ochi.ce sfaturi sau cum as putea sa scap de el?:*

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Zona ochiului este foarte sensibil, daca de cateva saptamani nu a disparut acel cos, poti incerca la cosmetica (ei cu un ac steril sau cu alta metoda iti vor scoate) fara sa te infectezi si sa se raspnadeasca pe fata.

7 răspunsuri:
| viki16 a răspuns:

Zeama de lamaie.

| Beautyroom a răspuns:

Acesta este cel mai probabil un punct de grasime ce in timp va disparea. Curatarea tenului de doua ori pe zi va ajuta in timp la exfolierea pielii si la disparitia acestuia.

| mihaelutzamy a răspuns:

Acela nu este cos si punct de grasime. nu il scoate acasa, ai grija ce faci, nu umbla la el, s-ar putea sa se infecteze.mergi la doctor

| Emyly233 a răspuns:

Da-i cu crema nu-l sparge

| LoriLoL a răspuns:

Acesta este un punct de milium si n-o sa iasa singur cu nimic.se inteapa usor cu un ac steril tinut paralel de piele.

| Emyly233 a răspuns (pentru LoriLoL):

A scuze nu stiam sigur.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu când am cate un cos mare, mă dau cu ulei 100% pur de arbore de ceai (tea tree) de la Thursday Plantation.
Câteva picături pe un pe un bețișor de ureche si dai pe cos, o sa il usuce foarte repede.
La mine funcționează mereu, si iți recomand cu ceea mai mare încredere.