| anonim_4396 a întrebat:

Salut! O sa am un banchet peste ceva timp si imi pun problema cu ce oare o sa ma imbrac.
Codul e elegant, stiti voi, ca de banchet, rochii si costume.

Chestia e ca prima data m-au bombardat abordarile conventionale, adica rochiile.

Insa mie imi plac foarte mult si costumele si ma ajuta sa ma exprim. Deci sunt cam indecisa.

Ce parere ati avea de ceva de genul?
https://imgur.com/a/CICxCuA
Oare e prea mult negru?
Dar acesta
https://imgur.com/a/hadz5PN
Culorile foarte aprinse cum ar fi roz, portocaliu, galben imi par tipatoare.
Voi cu ce v-ati imbraca?

7 răspunsuri:
| Maraa345 a răspuns:

Foarte misto costumul, n-as alege negrul si o culoare mult mai deschisa.

| DianaEmmaPink a răspuns:

Eu una cred este cel a-mi bine sa porți orice dar sa te simți tu însăți și sa fi confortabil și negrul este o culoare eleganta și frumoasa.

| DianaEmmaPink a răspuns (pentru DianaEmmaPink):

Mai* nu a-mi

| theoutcaste a răspuns:

Imi place costumul negru, am si eu ceva asemanator, super confortabil si elegant.
Al doilea e... stiff. Urat si croiul, si culoarea, si sta ca pe gard.
Negrul mi se pare ok la orice eveniment, in afara de nunta. Culori tipatoare eu una port doar cand sunt sarbatorita, in rest mi se pare nenecesar, chiar pitiponcesc.
As merge pe prima varianta, mai ales ca o sa ai colege care o sa vina imbracate ca niste printese Disney sau ca niste nasici la nunta, cu un costum din asta ai arata ca o femme fatale printre ele.
Important e sa nu te simti incorsetata oricum. Eu am fost la banchete unde au fost si fete in blugi cu camasi simple, nu a contat, ne-am distrat oricum.

| 1997onur a răspuns:

Nici unul sunt sincer cu tine nu țise potrivește nici unul m-am uitat la tine poză ești și tristă rău în poză ia-ți niște haine care țise potrivește ție dacă vrei tu nu spun cum sate îmbraci sau ce sa porți Doamne ferește este viața ta te îmbraci cu vrea inima ta și cum vrei tu eu am fost doar sincer cu tine atata tot.

| 1997onur a răspuns:

Am uitat sa spun ca eu nu le am cu moda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rochia este cea mai potrivita pentru banchet.
Costumele din poze nu sunt potrivite pentru banchet, sunt de mers la job.