| PaulaPaulayt1 a întrebat:

Salut, stie cineva de cate ori pe saptamana ar trebui sa folosesc uleiul de ricin pentru par?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1 data pe saptamana dar pe o durata de 2-3 luni.

Uleiul de ricin se pune numai la radacina firului de par si se lasa pe scalp cateva ore, dupa care se spala cu multa apa calda si sampon, pana iese uleiul tot din par. Evidnet clatirea parului trebuie facuta tot cu multa apa calda.

3 răspunsuri:
| PaulaPaulayt1 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc.

| Cipi1212 a răspuns:

Uleiul de ricin o substanță grasă pentru păr.

| DeeDee817 a răspuns:

O data pe săptămâna, si îl pui o data pe luna. Eu pun la rădăcina parului și puțin la vârfuri și îl las cam 2 ore așa și stau cu prosopul in cap, după te speli foarte bine pe cap