| NeWbiE2111 a întrebat:

Salut tpu.as vrea sa ma ingras la fata ce trebuie sa fac sau ce sa mananc mai des?

10 răspunsuri:
| Ramo137 a răspuns:

Nu ai cum sa te ingras doar intr-un loc..la fel cum nu ai cum sa slabesti doar intr-un loc.
..nu stiu incearca sa mesteci multa guma laughing
funda?

| NeWbiE2111 explică (pentru Ramo137):

Auzi sa mestec guma laughing. am slabit pentru ca am slabit mult tot corpul laughing

| farfuriaverdex a răspuns:

Nu te poti ingrasa doar la fata, daca ai o greutate corporala normala scoate-ti din minte ingrasatul, naturaletea este cea mai frumoasa si este frumoasa tocmai pentru ca nu este perfecta

| Ramo137 a răspuns (pentru NeWbiE2111):

Aha

| AnonimusGate a răspuns:

Mănânci mâncăruri cu mult colesterol dar și sănătos să fi intre să nu cazi intr-o extreme prea grasă prea slabă.

| gamerulXDaa a răspuns:

Nu poti sa te ingrasi pdoar pe o singura partea a corpului, dar daca vrei sa te ingrasi urmeaza aceata reteta: Meniu pentru ingrasare sanatoasa

Mic dejun - un bol mare de cereale integrale si lapte integral, un pahar de suc de fructe, 1 banana mare.

Pranz - cartofi, orez brun sau fasole sau paine din faina integrala cu tofu, fructe oleaginoase (migdale, nuci, alune), iar la desert un mar cu unt de arahide.

Cina - piure de cartofi cu margarina, fasole verde si broccoli la aburi, sos de branza.

Gustari - o mana de fructe oleaginoase, un shake proteic sau un smoothie.

Acest meniu este orientativ, tu poti adauga si o portie de carne slaba la masa de pranz sau oua la micul dejun pentru a te ingrasa sanatos.

Fa exercitii pentru definirea masei musculare

Exercitiile fizice pentru marirea masei musculare sunt cu adevarat utile atunci cand vrei sa te ingrasi sanatos. Exercitiile cu greutati, genuflexiunile, inotul si gimnastica sunt doar cateva exemple de sporturi care favorizeaza marirea si definirea masei musculare.

Bea multa apa

Apa nu te ingrasa in mod direct, dar influenteaza ingrasarea, deoarece favorizeaza absorbtia substantelor nutritive in organism si, deci, contribuie pozitiv la hranirea muschilor.

Pe langa un consum optim de apa, este indicat sa consumi si alte bauturi sanatoase, care contin calorii bune. Este vorba despre lapte, sucuri proaspete de fructe, shakeuri proteice si smoothie-uri.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai cum sa te ingrasi doar intr-o anumita zona.
Daca am putea sa ne ingrasam si sa slabim numai in zonele in care dorim, lumea ar fi mult mai fericita. laughing

| dianainsta01 a răspuns:

Iti dai seama ca nu te poti ingrasa intr-un singur loc al corpului... plus ca persoanle supte/trase la fata sunt de obicei atragatoare.

| BiuL a răspuns:

Ideal ar fi sa faci sport (forta) sa pui masa musculara nu grasime.
Daca bagi fast food si dulciuri, te ingrasi dar nesanatos. Incearca sa cresti cantitatea de calorii ingerate zilnic, mananca mai des, mananca multa carne, nuci, alune, seminte, oua.
Daca iti permiti consulta un nutritionist.

| BiuL a răspuns (pentru BiuL):

Scuze. nu am citit toata intrebarea.
nu ai cum sa te ingrasi doar la fata