| JockerStoica a întrebat:

Este adevărat că dacă îți decolorezi părul, o să înceapă să îți cadă şi rămâi chel?

Menționez că sunt băiat, am 17 ani şi m-am decolorat pentru a îmi face câteva şuvițe blonde. Adevărul e că mi-am făcut cam multe.

În fine şi un vecin de bloc mi-a zis că o să înceapă să îmi cadă părul.

Este adevărat? Voi v-ați decolorat vreodată? V-a căzut părul?

Fundă!

Răspuns Câştigător
| brioșicaviolet23 a răspuns:

Nu este adevarat. Părul îți poate cădea doar în cazul în care te-ai decolorat pentru a fi alb-alb, dar pentru a ajunge la acea nuanță trebuie să te decolorezi de vreo 7-8ori(depinde de nuanța părului). Deci în cazul în care nu ai făcut ce am scris mai sus, nu îți va cădea.Eu de exemplu mi-ai decolorat în urmă cu doi ani câteva șuvițe, după care s-au dus de tot când le-am tuns anul acesta, iar după asta mi-am decolorat vârfurile pentru că era vară și mă vopseam încontinuu și nu mi-a picat părul și nici nu sunt cheală. Sper că ți-am fost de ajutor

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand decolorezi folosesti niste substante chimice foarte puternice care iti albesc parul dar ti-l si ard, ca atare, firele alea vor cade, mai devreme sau mai tarziu.
Evita sa mai albeste peste ce ai facut deja, pentru ca, la urmatoarea decolorarea, ramai fara par pe cap.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cand iti decolorezi parul se distruge calitatea acestuia si o sa inceapa sa arate mai degradat. Nu o sa iti cada de la radacina, insa o sa para mai rar. Insa, pentru esti baiat si esti dispus la caderea parului, ti-as sugera sa nu abuzezi prea mult de decolorarea parului.

| GreenVoid a răspuns:

Capul cu totul iti cadelaughingCu creme si tratamente nu ti cade nimicwinkingMi l am albit si eu de cateva ori si inca am par in cap:')Daca n ai bani de tratamente costisitoare mergi pe naturiste.