| Daniel7799 a întrebat:

Stie cineva ce inseamna, la camasile traditionale barbatesti, numele care apar in titluri? Vreau sa-mi cumpar una si la toate, pe orice site, scrie "Camasa barbateasca Catalin/Ion/Silviu/Dumitru etc. Ce vor sa insemne chestiile astea? laughing
Funda si vot!

5 răspunsuri:
| MentulaMagna a răspuns:

Nu am văzut în viața mea așa ceva. Vorbești serios sau sunt eu prost și cred tot ce citesc? E 2 noaptea și nu mai gândesc rațional.

| Daniel7799 explică (pentru MentulaMagna):

Vorbesc serios! De ce as posta o asemenea intrebare la bascalie? laughing Intra pe orice site de camasi traditionale... Ietraditionala.ro, de exemplu.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa se cheama modelul camasii, nu masura!
Masura camasii (size) se gaseste la baza gulerului si este formata din cifre de genul: 38, 40, 42, 44 ori: M, L, XL, samd.

Am avut dreptate!
Masurile sunt specificate in josul paginii modelului de Ie traditionala Alin (de exemplu), masura pe care tu o mentioenzi cand faci comanda pentru ie!
Uite aici, in josul paginii ca-s pecificate masurile si tu trebuie sa
http://ietraditionala.ro/camasa-barbateasca/camasa-traditionala-barbateasca
Iata si aici, informatia care iti explica ce sa faci inainte sa comanzi:
http://ietraditionala.ro/tabel-marimi

| Daniel7799 explică (pentru Violleta2022):

Si de ce se numesc asa? Nu inteleg.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Daniel7799):

Pentru ca asa le-a numit creatorul de moda!
Si apoi, este mult mai usor sa alegi o "camasa Silviu" decat una careia sa-i spui "camasa nr.3".