| dotea_5137 a întrebat:

Salut vreau sa ma ajutati va rog mult intr-adevar chiar nu inteleg nu ca nu vreau sa fac dar e una dintre temele care nu le inteleg si nu-mi plac si nu ma criticati va rog mult! Determinati valoarea stilistica a vb la timpul prezent a propozitiilor :Bine faci bine gasesti, Stefan cel mare domneste o perioada indelungata, Avionul decoleaza la ora 10! Ms din suflet daca ma ajutati imi faceti o foarte mare favoare!

11 răspunsuri:
| irynutza a răspuns:

Cred ca vrea sa scoata in evidenta timpul actiunii.

| KellyGreen a răspuns:

Am si eu o intrebare? Tu ai citit regulamentul inainte de a posta intrebarea asta?

| ralucaaadobre8 a răspuns (pentru KellyGreen):

Nu l-a citit! dar ce te intereseaza pe tine?

| KellyGreen a răspuns (pentru ralucaaadobre8):

Dar tu esti purtatoarea ei de cuvant?

| ralucaaadobre8 a răspuns (pentru KellyGreen):

Nu sunt! a si zis omul:ca este una dintre temele care nu le intelege, si daca as putea sa ii dai macar o IDEE despre ce poata sa raspunda...L.O.L...

| KellyGreen a răspuns (pentru ralucaaadobre8):

Ok. La 14 ani nici nu ma astept sa intelegi prea multe si inteleg de ce crezi tu ca regulile sunt facute pentu a fi incalcate. Din pacate vad ca prea putina lume mai citeste regulmanetul si chiar mai putina il mai si respecta. Acel regulamnet este facut cu un scop, nu e facut doar pentu ca cineva nu avea ce face acasa intr-o vineri. Si, din pacate, aceasta intrebare nu este un caz singular, sunt sute, mii de intrebari care sunt total impotriva regulamnetului si cu toate astea, din ce in ce mai multi continua sa il ignore.

| ralucaaadobre8 a răspuns (pentru KellyGreen):

Cred ca esti singura care le respecta

| KellyGreen a răspuns (pentru ralucaaadobre8):

Sper ca nu.

| ralucaaadobre8 a răspuns (pentru KellyGreen):

N-am chef sa ma cert cu o ratata de anonima, pe care o fac din 3 cuvinte

| KellyGreen a răspuns (pentru ralucaaadobre8):

Ratata permite-ti sa ma faci atunci cand o sa ma cunosti fata in fata. Si daca nu ai niciun lucru mai bun de facut decat sa ma ameninti, mai bine ai mai iesi pe afara sa te joci happy

| ralucaaadobre8 a răspuns (pentru KellyGreen):

Nu am chef sa e intalnesc fata-n fata