| Katalinn a întrebat:

Salutare ..acum 1 zii mi-am montat un piercing in limba.Mii s-a umflat foarte tare limba si se mai vad doar cele 2 capete la piercing...Mi-a zis o fata ca un cap dela ar putea intra in care ..este posibil?straight face

Răspuns Câştigător
| Allleeeeeeeee a răspuns:

De fapt, dupa ce iti pui pircing, nu trebuie sa :
- bei lapte
- te joci cu el
- il atingi, etc.
Daca ai facut chestiile astea, este foarte nnormal.
Am avut un prieten ce si-a facut pierce, si i-a spus doctorul ca nu are voie sa faca ce ti-am zis.
Cum a mers acasa si-a facut cereale cu lapte, s-a jucat cu pirsul, etc. laughing big grin. happywinking.
Ai grija ce faci, e foarte naspa sa ai pierce. Daca ti-eti place thinking Treba ta.
Funda? puppy dog eyes sigh. Eu te-am ajutat :*.

8 răspunsuri:
| FollowTheLight a răspuns:

Daca ai mancat sau tot te-ai jucat cu el normal ca ti s-a inflamat limba.
Eu cand eram mica, mi-am pus prima data cercei pe la 4 ani, si mi i-am tot impins in interior sa mi-au intrat in carne.
Sa vezi ce frumos a fost cand a trebui sa mi scot happy
Cred ca cel mai bine ar fi sa vizitezi un medic, nu de alta, dar nu te juca cu chestii de astea, poate fi periculos.
Ai grija!winking

| xxxToxicPikaChuxxx a răspuns:

Cand iti pui piercing in limba trebuie sa fi foarte atenta. Eu am avut 2 in buza. Zona buzelor si a limbi este o zona fragila. Nu ai voie sa il dai jos deloc [in ambele cazuri] timp de 6 saptamani. Primele 2 saptamani nu te joci cu el si mananci doar cu paiul [pentru cel din limba]. E normal sa se umfle sau sa te doara
.

| SMarius a răspuns:

Din pacate prntru tine sfarsitul vine mai repede de 21 decembrie.ti s-a umflat limba, inflamatia va incepe sa coboare, iti va inchide caile respiratorii si o sa mori incet...sufocat...

REPEDE TESTAMENTUL!

| CostyBoss123 a răspuns:

Scoate-l

| KiddaBăă a răspuns:

Nu te juca cu el o perioadă, riști să ți se despice limba. Mănâncă 4-5 zile numai mâncare rece sau calduță. Și încă ceva, în caz că nu ți-a spus cel care ți-a montat piercing-ul, după 6 luni îți poți schimba biluțele sau piercing-ul, de abia dupa 6 luni se vindecă gaura.

| Camelisa a răspuns (pentru KiddaBăă):

Da-mi voie sa te contrazic laughing tot ce ai spus mai sus e..."fake". Mananca mancare calduta?! mancarea calduta este INTERZISA, de preferat este sa mananci doar mancare rece! Bilutele sau pierging'ul se schimba dupa 1-2 luni nici de cum 6 scumpo, si vindecare este la fel 1-2 luni.Inainte te-as sfatui sa te documentezi iar apoi sa dai sfaturi pe tpu.Ai cumva experienta?(in sensu..ai avut tu piercing in limba si asa ai patit? e grav) A da..si aici depinde si de organism.

| Katalinn explică (pentru SMarius):

Baaa laughing

| Katalinn explică:

Am mancat m-am jucat cu el si am baut si un iaurt. :-s in cat timp se dezumfla limba?