| deea0009siempre a întrebat:

Se intampla ceva ciudat cu parul meu
Acum 3-4 luni mi-am tuns varfuriile pentru ca le aveam tocite
Dupa mía mai crescut..am renuntat la placa..ma usuc doar cu feonul. dupa o luna mi sau tocit iar..si inca mult. stiti de la ce poste fii?

Răspuns Câştigător
| NutellaBunny a răspuns:

Poti incerca masca cu galbenus de ou, masca cu bere, masca cu ulei de masline (nu in exces) sau poti incerca chiar si produse de pe piata. Incearca masca de la garnier ultra damage (cel portocaliu) este cu cheratina, iar cheratina este una dintre cele mai bune pentru par. Nu mai folosi feonul, usuca-l cu prosopul sau cel mai bine piaptana-l si lasa-l sa se usuce de la sine happy. Ai grija si la samponul pe care-l folosesti. Ai nevoie de unul potrivit tipului tau de par, balsamul de asemenea happy. Nu-l lasa in lumina soarelui desprins, soarele este un factor foarte mare al deteriorarii parului. Il poti prinde intr-o coada sai sa porti o palarie/sapca.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza caldurii parul se deterioreaza mai repede...incearca masti naturale facute in casa ..gen cu ulei de ricin, cu bere, cu ulei de masline...cauta pe net si vei gasi mai multe :*

| deea0009siempre explică (pentru anonim_4396):

Poti sa-mi dai mai multe masti naturale plz? Care ajuta si la cresterea parului si contra tocirii. si iti dau fundadawinking

| BiuL a răspuns:

Varfurile trebuiesc tunse periodic... o sa se tot toceasca... foloseste balsam de par dupa fiecare spalare si ulei.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca e vara profita din plin si lasa-l sa se usuce natural, caci si placa si pheonul aduc negative parului.

| deea0009siempre explică:

O intrebare: masca naturala de par pe care o s-o fac o folosesc inainte de spalare sau dupa? Adica prima data imi dau cu masca pe par uscat si dupa ma spal sau dupa ce ma spal ma dau cu masca? Si daca imi dau cu o masca de pe piata mai e necesar sa ma dau cu masca facuta de mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru deea0009siempre):

Iti recomad cu drag masca de par cu ulei de masline uite aici un link cu cateva masti cu ulei de masline, le-am incercat aproape pe toate, cea mai buna mi se pare cea doar cu ulei de masline simplu si cea cu ou http://masti-naturale.com/masca-de-par-cu-ulei-de-masline.html, masca cu bere si ulei de ricin e foarte benefica pentru regenerarea parului, stralucire si un aspect sanatos al parului.

Masca din bere si ulei de ricin

Este o masca foarte simpla, dar foarte eficienta, mai ales daca iti cade parul si este tern. Nu ai nevoie decat de:

- 4 lingurite ulei de ricin
- 1 ceasca de bere

Clateste masca dupa 30 de minute si vei observa imediat diferenta before-after.
http://www.divahair.ro/......ile_de_par
http://www.mierepenet.ro/masti-de-par-pe-baza-de-miere. Te pup :*