| Child a întrebat:

Stie cineva ce as putea folosi in loc de fixativ?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

În loc să îl tapezi şi să foloseşti tuburi întregi de gel sau fixativ, poţi rezolva problema cu bere. Spală-ţi părul ca de obicei şi clăteşte-l apoi cu bere. Va calma glandele sebacee, va avea un efect fixativ şi va conferi strălucire părului. Pentru a obţine efectul dorit, nu clăti părul cu apă după ce l-ai spălat cu bere. Mirosul neplăcut dispare complet când părul se usucă.

11 răspunsuri:
| FlorinaOana a răspuns:

Sprey, apa, gel si parfum

| oriflllllame a răspuns:

Incearca zeama de sare de lamaie sau de zahar

| EvelynCocainIIIa6 a răspuns:

Dar de ce sa nu folosesti fixativ? Decat gel sau alte alea :/

| Iubibilăă a răspuns:

Spray cu fixare puternica. Daca ai catalogul AVON poti comanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spray de muste, o sa stea teapan!

| Child explică (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ti-ar trebui tie pentru ...GURA!

| MCRgurl a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))))))))))))))))))))))))

| EUSIATIT a răspuns:

Spuma de par e mai buna decit fixativ si apoi ai volum la par eu folosesc spuma nivea e ff bine sper ca te am ajutat

| camisir a răspuns:

Apa cu zahar si va sta exact ca si fixativul eu am folosit si sunt multumita de rezultat

| RusuCristin26 a răspuns:

Un fixativ natural facut in casa sau un gel natural facut in casa. Daca vrei sa iti faci un astfel de fixativ, uite aici un clip facut de mine:http://youtu.be/-8bhdGLWW0w sau alte retete, tot de fixativ de pe blog:http://homebeautywithcrystyn.blogspot.it/......-par.html. Pentru a face gel ai nevoie de seminte de in, am explicat aici cum se face:http://youtu.be/-iCX3k2SthY. Gelul poate fi folosit si ca balsam sau masca restructuranta, gasesti utilizarile aici:http://homebeautywithcrystyn.blogspot.it/......ural.html.
Sper ca ti-am fost de ajutor si daca incerci vreuna din retete sa imi spui daca ti-a placut.

| Petruta_Liliana_1998 a răspuns:

Hei..Stiu ca este mult mai vechi comentariul, dar a rezistat parul cand l.ai dat cu apa cu zahar..de exemplu : eu vreau bucle, o sa reziste?