| DTG a întrebat:

Stie cineva metode casnice contra ridurilor? happy

11 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Bună, de ce şa-l prepari tu când e uşor să-l cumperi, s-au mai ieftenit şi cumpără ceva de calitate să reziste. Succes!
O seară frumoasă!

| kopotoru a răspuns:

Celebri castraveti laughing sau incearca pui un plic de ceai in apa si dupa pui piper pe el sa vezi numa e secret laughing asta de la bunica laughing

| LoriLoL a răspuns:

Foloseste ulei de masline seara pentru ten.

| mona a răspuns:

Uleiul de masline,[folosit zilnic, face minuni]

| oanaro a răspuns:

Unt de cocos, ulei de Argan, Masca cu galbenus, miere, banana, caimacul de lapte, scrub neaparat cu tarate de grau/malai sau capsune pisate... Sunt multe retete...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Brâncuşi):

Majoritatea cremelor pentru riduri contin niste iritanti slabi care irita pielea provocand mici umflaturi, si hopa adio riduri ...pe moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://pasagera.ro/uleiuri-de-baza-uz-cosmetic.html foloseste un mixt de ulei.

| Brâncuşi a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, parţial îţi dau dreptate dar nu toate cremele sunt de proastă calitate, oricum tot din ziua de astăzi nu mai sunt ca înainte.
O dimineaţă frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Metode casnice?
Hmm...
Cel mai bun tratament pentru riduri include ouă. Albuş de ou bătut aplicat pe pielea ridată. Laşi să se usuce şi apoi speli.
Un alt remediu eficace ar fi: goleşti conţinutul unei capsule de vitamina E 3 într-un castron mic. În acest sens, se adaugă 2 linguriţe de iaurt simplu, 1 / 2 linguriţă de miere şi linguriţă 1 / 2 suc de lămâie. Folosind un tampon de vată, se aplică acest amestec pe faţă. După aproximativ 10 minute, se clăteşte.
Te pup!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iar metode casnice?
Uleiul de măsline, de migdale dulci, etc.
Pa, pa.