| alexa680 a întrebat:

Tin dieta de 1 luna jumate aproape si am slabit 4 kg acum vreau sa mai slabesc insa m-am oprit aici, sunt foarte grasa nu am mancat putin insa 3 mese si 2 gustari paine neagra care pe grill sau gratar si numa asa am mancat.As vrea acum sa mananc un pic mai strict dar nu stiu ce ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, nu uita că mișcarea fizică este cea care îți consumă energia.
http://calorii.oneden.com/
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Organismul tau s a obisnuit cu dieta si acum nu isi mai face treaba,mai bine renunta la diete si treci pe o alimentatie cat de cat sanatoasa,incearca sa faci cat de multa miscare,alearga zilnic, seara sa nu mai mananci nimic, eventual un mar si sa renunti la dulciuri, ai sa vezi ca vei slabi incet dar sigur, daca la mine sau vazut rezultatele si la tine se pot vedea

| Anddreee a răspuns:

Atunci cand incepi sa slabesti prima data se scapa de apa din oraganism, continut intestinal si apoi de grasime. Din cate vad daca ai mancat 3 mese pe zi si 2 gustari e foarte bine, insa daca nu faci sport nu o sa vezi prea mari rezultate. Fa exercitii cardio, ele ard grasimea. Acum depinde si ce mancai si cum combinai alimentele.
Bea apa si nu te astepta la rezultate peste noapte, trebuie sa ai rabdare si sa nu renunti daca nu vezi rezultate, ele o sa se vada.