| Mario1996 a întrebat:

Ulei de argan e bun pentru ten?

8 răspunsuri:
| Delyae a răspuns:

Pentru păr.

| Mario1996 explică (pentru Delyae):

Eu am întrebat altceva.

| Mindfulness a răspuns:

Nu e bun, eu m-am dat cu ulei de asta și a început să îmi apară cicatrici din senin pe față! Poate că aveam eu o problema nu știu, dar mi-a făcut mult rău.
Mai bine folosești ser sau creme sau altceva.

| Yurisa a răspuns:

Nu!
Nu folosi uleiuri de argan (si nici de cocos) pentru ten.
Sunt uleiuri grele - pot bloca umezeala în piele, dar și impuritățile sau transpirația, dacă sunt aplicate pe un ten care nu este curat sau exfoliat corespunzător.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde și pentru ce îl folosești.
Daca îl folosești pentru acnee, nu ajuta!
Daca îl folosești mai mult timp, ai mari șanse să îți blochezi porii și să te trezești cu acnee.

| ReddY25 a răspuns (pentru Mindfulness):

Cum ai scăpat de acele cicatrici?

| Mindfulness a răspuns (pentru ReddY25):

Unele au dispărut complet, unele au rămas dar se vad foarte puțin.

| DeeDee817 a răspuns:

Nu e bun! Uleiul de argan e bun pentru par! Cauta uleiuri speciale pentru ten