| Ccoorrnnee a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat! Parul meu se elctrizeaza tot timul si se ingrasa la doua zile dup ace ma spal..Are un aspect neplacut si ma enerveaza, de aceea trebuie sa-l prind tot timpul! Ce produse as putea folosi pentru ca acesta sa aiba un aspect placut si sa nu se mai electrizeze? Mentionez ca am parul lung.
Ajutati-ma va rog pentru ca nu mai stiu ce sa fac.Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Deea0419 a răspuns:

Buna si mie mi se intampla la fel partea cu ingrasatul parului mi se intampla mai bine spus eu ma spalam la 2 zile si nu exagerez dar am fost la un coafor din Bucuresti unde lucreaza o matusa de-a mea si mi-a recomandat sa iau ulei de ricin si sa il amestec cu pastilute dinacelea cu vitamina a care le pisezi in ulei e sticluta mica gasesti la supermarket sau in farmacii si iti dai cu el la radacina dar cu o zi sau o jumatate de zi inainte de a te spala si timp de 1 luna ti se schimba totall parul asa mi s-a intamplat si mie happy sper sa te fi ajutat pup:*

| Ccoorrnnee explică (pentru Deea0419):

Cum se numesc aceste pastilute si cat costa?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 10danny0499 a răspuns:

Buna,in privinta faptului ca se electrizeaza nu stiu ce trebuie facut, insa si eu am problema cu ingrasatul parului. Daca esti la pubertate e normal, si va trece de la sine. Exista persoane care trebuie sa se spele mai des(de exemplu o data la 3-4 zile), deoarece parul se ingrasa mai repede.Incearca sa folosesti sampon pentru controlul sebumului de la Gerovital(sticla e alb cu galben).
Sper ca te-am ajutat.

| Ccoorrnnee explică (pentru 10danny0499):

Am folosit acest sampon, dar nu prea a fost de folos!

| Love4everrr a răspuns:

Bună și eu am aceși problemă și folosesc head&shoulders de lămâie, e bun pentru părul meu [este gras] și este bun și antimătreață, pentru că se electrizează nu știu ce să zic, eu știam ca se electrizează din cauză că este curat. Sper că ți-am fost de ajutor.Byee