| UsernameFemale a întrebat:

(3d Graphic)
Buna tuturor. Are idee cineva cam in jurul carei sume se invarte salariul unui Artist 3d / Environment Artist?
Poate imi puteti recomanda o firma de entry-level, eventual o firma care face training sau practica in domeniu.

Experienta : Entry-Level cu un portofoliu decent cu 3-4 lucrari
Programe : 3ds Max (modelare) / Zbrush (sculpt) / Photoshop (textura)

Stiu ca depinde foarte mult de firma/ experienta/portofoliu/cat de bine stapanesti programele etc etc...curiozitatea mea era daca poti sa traiesi o viata decenta IN ROMANIA la inceput spre Middle-Level. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RoxB a răspuns:

Oarecum. Le am din experienta cautarii de joburi. Eu lucrez Logo Design, Graphic Design si Copywriting, deci domenii inrudite. Lucrez in system freelance pentru ca prin agentii de cate ori am cautat n-am gasit nimic, insa din research-ul personal acestea sunt salariile pe care le-am observat pe piata.

2 răspunsuri:
| RoxB a răspuns:

La entry level salariul este maxim 500 euro. La middle level ajunge la 1000-2500 euro.

| UsernameFemale explică (pentru RoxB):

Buna! Aceste informatii le ai pe baza experientei tale?happy