| zagancm a întrebat:

A mai fost cineva în Germania la firma de curierat Runex din Erfrut? Sa știu dacă este țeapă sau nu

Răspuns Câştigător
| pufulescu0o a răspuns:

Nu gasesc firma pe kununu.com, acolo sunt parerile angajatilor despre firmele din Germania.
Google ma trimite pe indeed, acolo iarasi nu sunt pareri. Au un anunt cum ca ar cauta soferi cu 13, 50 pe ora.
Te angajezi direct la ei sau prin intermediar?

3 răspunsuri:
| zagancm explică (pentru pufulescu0o):

Intermediar

| zagancm explică (pentru pufulescu0o):

Prin intermediar

| pufulescu0o a răspuns:

Fii atent sa nu iti ia prea multi bani din salariu drept comision. Limba germana o stii? Vei fi curier deci trebuie sa comunici cu oameni.