| Magda2016 a întrebat:

Ajutor TPU! Vrea grupa a VI,VII, VIII din tabelul periodic al elementelor.Multumesc anticipat!
P.S.Nu copiati grupele din manuale nu sunt total corecte din caiet,din minte(doar daca le stiti la perfectie)din ce va predat profesorul, va rog!

5 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Cauta pe google tabelul periodic sau periodic table si ia-le de acolo

| Magda2016 explică (pentru InVisible99):

Nu sunt corecte intru totul! Crezi ca nu m-a dus capul sunt modificate am primele 5 grupe si nu imi sunt ca in caiet! Merci pentru ajutorul neajutor!

| InVisible99 a răspuns (pentru Magda2016):

Atunci sa te ajute celelalte "raspunsuri" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Magda2016):

N-are nimic daca le scrii gresit si pe urmatoarele trei.

| Magda2016 explică (pentru anonim_4396):

Ba da DEOARECE ne va asculta maine din ele sau ne da test (mai rau)eu personal tin mult la note! Pe primele le am corect!