| AlexandrulS a întrebat:

Am 18 ani. daca ma apuc de box, credeti ca mai pot face performanta? Adica o cariera?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu multa munca plus ambitie orice e posibil, deci da, dar trebuie sa te dedici intru totul.

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Din pacate nu mai poti.
Totu se incepe de la o varsta.

| bagofmc a răspuns:

Nu mai poti, trebuia sa o faci cand erai mai pic de pe la 10-15 aniwinking

| Mijaiche_Alina-Andrada_1998 a răspuns:

Nu...trebuie sa incepi de la o varsta frageda, 10-14 ani...cam asa. Oricat ai face, nu poti sa acumulezi atata experienta.
Te sfatuiesc sa faci karate.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| AlexandrulS explică (pentru bagofmc):

Lucian Bute? Sa apucat la 15 ani si s-a lasat la 17. Iar la 18 a inceput din nou.

| RB26DETT a răspuns:

Daca stii ca poti avea o cariera in altceva, mai simplu atunci nu te apuca de box, daca stii ca nu iti poti castiga altfel painea in viata atunci poti sa incepi cu boxul dar trebuie multa munca, fara munca nicaieri nu faci fata. Ceea ce vreau eu sa spun este ca nu se merita sa te apuci de box daca iei bacul, poti sa te duci la o facultate ceva, sa faci o meserie, dar asta depinde de tine, daca tie iti place si esti convins ca vei reusi iti urez mult succes.

| AlexandrulS explică (pentru RB26DETT):

Nu pot sa te contrazic. doar eram si eu un pic curios big grin Mi-a trecut.