| darky01 a întrebat:

Am 19 ani si vreau sa fac partyuri in cluburi. Am vazut mai nou un trend, au aparut organizatii care organizeaza partyuri in cluburi, cu dj locatie tot. Cele care imi vin in minte acum sunt Sympnosium si Infinity Rou. Ideea este ca organizatorii sunt toti de varsta mea sau asemanatoare. Nu inteleg cum au reusit. Vreau si eu sa fac partyuri de genul pentru ca am realizat ca e ceva ce chiar mi-ar face placere sa o fac, doar ca nu stiu cum sa incep. Va rog, cine se pricepe in domeniu, da-ti un sfat unui tanar cu vise.

Imi pare rau daca categoria nu este buna, nu stiu unde ar fi trebuit sa o pun.

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

Au reușit prin cunoscând oamenii care trebuie. Mergi la party-uri, afla ce se cere și cu cât ce serviciu costa. Totul depinde de la oraș la oraș. Poți întreba dacă au locuri de munca disponibile și așa capeți experiență. Nu e un job foarte usor, cunosc oameni în domeniu și pot zice că la început e mai greut, și fiecare eveniment e diferit. Trebuie sa fii organizat și punctual, corect și bun negociator daca vrei sa faci asta pe cont propriu

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cu bani sef, ca la petrecerile alea nu se merge gratis. Daca ai bani de chirie de club, amenajare, personal si tot ce iti trebuie poti petrece in fiecare noapte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unui tinar cu vise si cu prostii in cap, fa ceva util nu i ti pierde banii si timpul in cluburi si petreceri, invata ia ti un loc cde munca care i ti va aduce bani, nu cluburile care te storc de bani, tu crezi ca esti milionar sa spargi 5000 de euro in fiecare zi in club? Daca ai banii ăstia si nu ai ce face cu ei sau îi faci usor treaba ta, cheltuieste i in cluburi pe petreceri.

| Violleta2022 a răspuns:

Cei care fac deja asta au inceput de undeva, cel mai probabil cu bani de la parinti, cu aparatura electronica de muzica, tot cu bani de la parinti ca nu vad nici o sansa sa imprumuti de la banca la 19 ani, cand nua i venituiri de nici un fel.

Poti merge in strainatate la munca si in 2 -3 ani strangi banii si te intorci in tara cu o bruma d ebani, cu care te apuci de o afacere mica.
Atentie, ceea ce nu stii tu este ca, ai sanse sa deschizi ceva pe la sate sau prin carierele mrginase, fiindca cluburile din centrele oraselor sunt sub patronajul si supravegherea interlopilor si acolo nu ai nici o sansa sa te apropii, ca iti fac de petrecanie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu inteleg cum au reusit.
Întreabă-i pe ei.

| Simpatic a răspuns:

Cum au reusit la 19 ani? la fel ca toti "vloggerii" care se dau in besini cu masinile lor tari luate de cine-s luate

pe scurt :

CU BANI DE LA PARINTI SI HARFE DE INFRACTORI.

| darky01 explică (pentru Dandinelle):

In sfarsit un raspuns normal, nu ca toti astia de 40 de ani comunisti de prin comentarii de ma iau ca au arfe de infractori si ca sa fac ceva util. Doamne, ma mai mir de ce nimeni nu ne place ca natie. Mersi ai funda