| Cristi7529 a întrebat:

Am aproape 18 ani, am nevoie de un job, nu neaparat in Romania, stiu engleza si italiana destul de bine si am invatat c++ timp de 3 ani chiar daca sunt la filologie, merita sa continui? Am sanse la un job decent in IT?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca da, in IT se castiga destul de bine si in Romania, nu este neparat necesar sa mergi in afara pentru asta, sau cum doresti.

| Cristi7529 explică (pentru Simpatic):

Da,dar nu am diploma in domeniu, si, nici nu prea sunt job uri pe c++, mai ales fara experienta

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista varsta "aproape 18" ca legile care permit inscrierea pe forumurile de freelancer a profesionalistilor nu te accepta la "aproape" nimic, daca nu ai 18 ani impliniti.
Tremina-ti liceul si ia-ti BAC-ul ca sa ai o sansa in viata, ca vei regreta toata viata daca nu iei BACUL, fiindca cel mai mic nivel de educatie completa, unde poti sa-ti iei un servici modest.
Joburi IT se iau foarte bien dupa ce termini o facultate de IT si lucrezi cativa ani, ca sa capeti experienta.

| darrio2007 a răspuns:

Sanse ai. Depinde de tine ce cunosti.