| anonim_4396 a întrebat:

Am căutat pe internet și nu am găsit informațiile astea despre Facultatea de nutritie și dietetica:
•Despre admitere(ce capitole ai de invatat,la ce materie se dă, daca este grea)
•despre facultate(orele daca se desfasoara doar la facultate)
•daca dai vreun examen cand termini facultate sau dai unul la inceputul masteratului
•mai dai la sfârșitul masteratului vreun examen?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Draga mea, daca nici macar nu ai idee la care universitate vrei sa mergi. faptul ca nu ai gasit detaiile de mai sus e ce mai mica problema a ta...

| Eireann a răspuns:

Admiterea difera de la facultate la facultate, de obicei se cere biologie si/sau chimie (se face foarte multa chimie). Sunt ore de curs in facultate, sunt laboratoare, seminarii si posibil pregatire practica la spital sau clinici. La sfarsitul oricarei facultati dai examenul de licenta. Este de obicei in examen scris si prezentarea unei lucrari - studii de caz, cercetare, etc. In functie de nota de la licenta aplici la master. Apoi la sfarsitul masteratui dai un examen, tot prezentarea unei lucrari, i se spune dizertatie in general.

| Ioana1312321 a răspuns (pentru Eireann):

Mersi mult.Răspunsul tău m-a ajutat mult!