| MustarIute a întrebat:

Am dat interviu pentru un loc de muncă.A fost super și mi s-a zis că nu am voie sa știu cu ce brand lucrez până nu semnez contractul pentru că e confidențial deși au zis că e de telefoane și asa. E normal? Adică de ce contează că știu, de ce ar tine așa secret până în ultima clipa?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? Tu ai fost la interviu tu trebuia sa îi intrebi pe ei, ti a fost frica nu? Atunci ai rabdare sa te angajeze si vei afla de ce nu ti au spus, poate ca nu te angajeaza pe tine si se mai gîndesc mai cheama alti candidati si atunci nu avea sens sa i ti spună brandul pentru care lucrezi, tu ai fost la interviu si zi ci ca a fost super, au zis ei asta ca e super si ca te vor angaja? Sau tu deduci ca a fost super din punctul tau de vedere.

| MustarIute explică (pentru CristiDinBucuresti):

Au zis ca ma angajează și luni semnez contractul. De ce ar conta că îmi zic brandul sau nu? Ce fac cu numele ăla de e așa important?

| Emma24dsxd a răspuns:

Pai si ce vei face la locul de munca? Adica mna nu inteleg de ce nu ar vrea sa stii, ce au de pierdut.ori nu sunt siguri daca esti potrivit/ā pentru acel post

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar n-avem de unde sti de ce n-ai primit respectiva informatie.
In orice caz o vei afla dupa angajare, asa ca ai putintica rabdare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MustarIute):

Dar cand te au chemat la interviu nu ai fost la sediul firmei? Ca nu au tinut interviul in statia de metrou.