| DumitrescuAlex a întrebat:

Am luat decizia să nu mai merg la facultate de geografie, deoarece a început să nu mai îmi placă geografie asa mult! La ce job-uri mă pot angaja fără facultate?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Cat timp ai bacul, ai libera trecere aproape peste tot unde nu se cere in mod expres o facultate ( doctori, ingineri, directori in multinationale, project manager etc ) inclusiv in banca ( cunosc personal cateva cazuri, ai nevoie doar de bac si atat cat nu este vorba de o functie de conducere ).

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

"Am luat decizia să nu mai merg la facultate de geografie"
Ai luat decizia să nu mai mergi la facultatea de geografie, sau ai luat decizia să nu mai mergi la nicio facultate?

"La ce job-uri mă pot angaja fără facultate? "
La joburi care nu necesită studii superioare sau calificări pe care nu le ai. Dar dacă și la joburi vei renunța la fel de ușor cum ai renunțat la ideea de facultate, nu te aștepta să-ți fie prea ușor.

| gabicoo a răspuns:

Pentru Sirusblack: Unde ai văzut tu medici și ingineri fără facultate? Ești din Burkina Faso cumva?

| DumitrescuAlex explică:

Se pare că primesc hate

| DumitrescuAlex explică (pentru johnnny123):

Momentan mai mă gândesc

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru @gabicoo m-am referit ca alea sunt meserii unde se cere in mod expres facultate dar nu m-am exprimat foarte grozav de vreme ce am scris raspunsul pe fuga. Bine, era de la sine inteles pentru aproape toata lumea ( mai putin pentru tine care esti ceva mai greu de cap decat majoritatea ) ca se cere facultate pentru respectivele domenii. Nu man, sunt din Romania stai chill.

| Cristina12387 a răspuns:

Poti intra pe ejobs. Atunci cand cauti joburi pe site ai si optiunea de filtru dupa nivelul studiilor. Asa poti vedea mai usor joburile disponibile din diverse domenii care nu cer neaparat studii superioare.

| DumitrescuAlex explică (pentru Cristina12387):

Ok! Multumesc frumos pentru sfat!

| Cristina12387 a răspuns (pentru DumitrescuAlex):

Cu drag! happy