| alecs15 a întrebat:

Am luat probele la "casting pro picture" sh am vorbit si cu manageru Patricia Popa mi-a zis ca sa fac un contract pe un an de zile sa platesc 250 lei partea mea si 400 lei partea lor, bani necesari pentru materiale... De la reclame, seriale, emisiuni live etc eu voi lua 65% si eu prin contractu acela sunt obligata sa le dau 35%. Am cautat pe google ceva si nu am gasit decate pe 2 3 site uri de ziare lansarea firmea la Iasi, si niste comenturii pe un site privind-o mai mult pe manager. Sper sa ma puteti ajuta cu mai multe informatii
Multumesc!

5 răspunsuri:
| MalusDacus a răspuns:

E teapa, stiu cateva persoane care au luat teapa cu asa ceva, din astea gasesti cati vrei la Afi in fata iti cer 50 ron si iti promit ca apari in reclame, cataloguri de moda, o sa faci o groaza de bani.2 prieteni de ai mei au dat cate 800 ron pentru o sedinta foto, au zis aia ca o sa-i sune da de unde... Sfatul meu nu da banii pe asa ceva.Bafta!

| vangaelis a răspuns:

Este teapa. De ce sa cotizezi cu bani daca tu "arati bine"si le esti util si ii ajuti sa faca bani?

| lanadelsex a răspuns:

Nu le da niciun ban. O agentie adevarata nu iti cere bani pentru book, cursuri, etc...

| alecs15 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, nu stiu cui sa i dau funda.big grin

| Corj_Cătălin_1977 a răspuns (pentru alecs15):

Daca nu le da nimeni bani, or sa falimenteze. chiar nu ti-e mila de ei? E mult de discutat despre aspectul asta. Ia si fa-ti pozele si CV-ul la cineva care are habar, si cred ca pentru inceput nu ai nevoie de un book profi. ci ai nevoie de un agent profi! Daca crezi ca esti ok, investeste in tine, cursuri, cunostinte, etc. Fii profi! Poate ti se pare ca am folosit de prea multe ori cuvantul profi, dar in acting/modeling si cam tot ce tine de media/showbiz, profesionalismul este un foarte mare avantaj! Daca vrei un agent bun si crezi ca esti ok pentru acest tip de job, cauta pe net si vei gasi ceea ce trebuie. Orienteaza-te spre Bucuresti. Daca vrei mai multe informatii, pot sa ti le dau in mesaj privat, deoarece nu vreau sa creada cineva ca fac reclama vreounei agentii sau firme de reprezentare. Succes!